Ti se u řeky Radbuzy v Liliové ulici v Plzni-Doudlevcích nelegálně zdržovali ve vyrobených příbytcích. Měli je stlučené z prken a překryté igelitem. Pracovníci úklidové firmy naplnili během zhruba půl hodiny dva menší kontejnery odpadem, který zůstal po nezvaných nájemnících. Ti jsou trnem v oku i zdejším rybářům, kteří si na ně stěžují.

„Zdržovalo se zde celkem pět osob, z toho jedna byla žena. Dostali písemné upozornění, že k dnešnímu ránu musí oblast opustit, což splnili," avizovala na místě mluvčí městských strážníků Jana Pužmanová.

Když skupina lidí bezdomovců místo opustila, nechali po sobě dva provizorně postavené příbytky, deky, velké množství igelitových tašek, starých bot, časopisů ale i například plyšáků či několik starých knih. Kam odešli není známo.

Samotné likvidace prozatímních obydlí se chopila úklidová firma. Na místě byl přítomen také zástupce svazu rybářů, který na adresu bezdomovců lamentoval. „Lidé si stěžují, protože kolem řeky je neuvěřitelný nepořádek. Jsou tu lahve, igelitky a další věci, které sem bezdomovci natahají. Někteří sem ani nepůjdou rybařit" spílal směrem k bezdomovcům.

Městští policisté na místě upozornili na problém likvidace podobných míst. „My je sice vyženeme, že zde nemají co dělat ale oni se za dva dny vrátí," stěžoval si jeden ze strážníků na neustále se opakující scénář. Například v Zadních Skvrňanech bylo po razii policistů stanové městečko po pár měsících obnoveno. Bezdomovci se zpět nastěhovali letos v lednu.

Dalšího muže bez domova našli příslušníci městské policie o několik minut později v lokalitě U Ježíška.

„Dvaapadesátiletý muž polské národnosti měl zde vybudovaný provizorní přístřešek, ve kterém přebýval. Z místa vycházel silný zápach už tlejících odpadků. Nepořádek kolem místa, kde spal, způsobil částečně on a zčásti jiní bezdomovci, jejichž jména, ani současné místo pobytu nezná," dodala k sídlu bezdomovce Pužmanová.