Ne však prý kvůli tomu, že by firma měla méně práce. Podle vyjádření společnosti se jedná o zefektivňování výroby.

Lidé, které Panasonic propustí, už výpovědi dostali. Ti, kteří ve firmě zůstávají, ale mají strach o její další existenci.

„Povídá se leccos. Nejčastěji asi to, že Panasonic v Plzni brzy úplně skončí a chce se přestěhovat na Ukrajinu. Nevím, jestli tomu věřit nebo ne," řekla Deníku jedna ze zaměstnankyň, která si však přála zůstat v anonymitě. „Já bych se tomu popravdě vůbec nedivil," souhlasí její kolega. „nemyslím si, že by televize šly nějak na dračku. A když budeme dělat něco, o co není zájem, moc dlouho to trvat nemůže."

Personální manažer Panasonic AVC Karel Pistulka ale ujišťuje o opaku. „Takové řeči se objevují při každém propouštění. Nic podobného se ale nechystá ani zakázky společnosti neubyly," řekl Deníku Pistulka.

Zaměstnanci, s nimiž se společnost rozloučí, jsou prý všech profesí – z výroby, skladů a dalších. „Kritériem pro výpověď bylo jejich hodnocení," dodal Pistulka s tím, že počet výpovědí představuje necelou desetinu všech pracovníků firmy, která má dnes kolem 1400 zaměstnanců.

V roce 2007 se průměrný roční počet zaměstnanců plzeňského Panasonicu pohyboval kolem 5000 lidí. Společnost se stala jedním z největších zaměstnavatelů v celém kraji.

Společnost Panasonic AVC Networks Czech už vloni na podzim zrušila v pobočce v Žatci výrobu LCD panelů, které plzeňští pracovníci kompletují. O práci tehdy přišlo téměř 600 lidí. Stavů v plzeňské výrobě se toto propouštění nijak nedotklo.

Panasonic v Plzni

Pobočka společnosti Panasonic Corporation sídlící v Japonsku zahájila v areálu na Borských polích výrobu v roce 1997. O dva roky později vyrobila miliontý televizor, v roce 2004 začala s výrobou plochých obrazovek, v roce 2006 ukončila výrobu obrazovek vakuových. V roce 2010 spustila výrobu 3D televizí.