Pracovník Bezpečnostní a informační služby (BIS) tu nejprve zastřelil svoji manželku, poté zbraň obrátil také proti sobě. Zbyly po nich dvě děti ve věku 10 a 13 let.

Proč muž ženu i sebe zastřelil, zatím není zcela jasné. Místní obyvatelé, kteří oba dva znali, říkají, že pár pocházející z Blovic neměl zrovna idylické manželství. Podle informací Deníku byli v rozvodovém řízení a muž pravděpodobně rozchod neunesl. „Paní se od něj několikrát odstěhovala a pak se k němu vracela. Teď tady bydlela v podnájmu s dcerami. Byla to slušná a inteligentní žena, pracovala jako sekretářka v blovické základní škole," řekla se zlomeným hlasem sousedka Marie Suková.

Mluvčí BIS Jan Šubert uvedl, že vše napovídá tomu, že šlo o vyhrocené řešení osobních, soukromých problémů a konfliktů. „Tato nešťastná událost nemá nic společného s jeho prací. Ani sebelepší přijímací proces nebo různé testy nemohou dát záruku, jak se člověk v určité situaci zachová," podotkl Šubert.

V manželství to začalo skřípat nejspíš až v poslední době. „Pamatuji si, jak se vloni v létě vodili za ruce. Připadalo mi to jako spokojené manželství. V poslední době jsem ale vídala jen ji, chodívala hodně s maminkou. Jeho jsem už moc nevídala. Stačí asi i měsíc a manželství se změní naruby. Je to neštěstí. Znala jsem ji prostřednictvím školy. Můj syn chodí s její dcerou do třídy," uvedla Hana Landová. „Je to dobrá holka," podotkl o dívce syn Landové.

Situaci osiřelých dětí od pátečního rána řešil sociální odbor Městského úřadu Blovice. Rozhodl, že nezletilé dcery si do své péče vezme bratr zastřelené ženy, který bydlí v Blovicích. Úřad se přitom o situaci v rodině nezajímal poprvé. „Před tragédií jsme už dávali podnět na okresní státní zastupitelství," uvedl tajemník úřadu Václav Kybic s tím, že kvůli ochraně soukromí dětí nesdělí důvod.

Policie o případu mlčí. Podle zdrojů Deníku se událost odehrála tak, že muž nějakou dobu před střelbou ženu s dětmi pronásledoval autem. Když žena došla před dům, měla ještě před zastavením manželova vozu poslat děti do bytu. Následně již muž vystoupil z auta a na ženu vystřelil.

„Šli jsme okolo a už tady leželi. Jejich poloha ale vypadala nepřirozeně, proto jsem zavolal policii. Policajt řekl, že o tom ví a že na místo už jedou i se záchrankou. Upozornil nás, abychom zalezli domů. Za chvíli přijela zásahovka a slídila v okolí," popsal Jan Rác z Blovic.

Policejní mluvčí Martina Kohoutová sdělila, že výjezdová skupina dorazila do Blovic po půl sedmé večer. Policisté na místě zůstali až do časných pátečních ranních hodin. Před bytovým domem v Blovicích jsou od rána zapálené svíčky, lidé přináší další.