Ke střelbě na autobus linky č. 30 došlo u zastávky Borská pole krátce před jedenáctou hodinou večer. Tedy v době, kdy se v nedaleké průmyslové zóně střídají pracovní směny.

Případem se v současné době intenzivně zabývají plzenští kriminalisté. "Došlo zde ke střelbě do zadní části autobusu městské hromadné dopravy, který jel ve směru z Borských polí na Bory. V té chvíli bylo uvnitř autobusu několik desítek cestujících," sdělila policejní muvčí Ivana Jelínková. Několik střel zasáhlo sklo v zadní části autobusu. Jakou zbraň střelec použil, zatím není jasné.

V současné době probíhá znalecké zkoumání zajištěných stop. Spekulovat o motivu střelby je podle policie předčasné, jelikož je případ na samém počátku vyšetřování.

Policisté se zároveň obracejí se žádostí o pomoc na veřejnost. "Žádáme občany, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci o tomto případu, ať se obrátí na kteroukoli služebnu Policie České republiky nebo volají na linku Policie České republiky 158. Prosíme i cestující, kteří v tu dobu cestovali v autobusu, nechť se obrátí na Policii České republiky, i když nepředpokládají, že jejich svědectví může být důležité. I nepatrná informace může vést k odhalení pachatele." dodala mluvčí.

Plzeňské dopravní podniky celou událost odmítly komentovat.

Na případ upozornil prostřednictvím populární sociální sítě Twitter i ministr vnitra Milan Chovanec. „Střelba na autobus vozící převážně zahraniční dělníky v Plzni. Nakolik může jít o další politickou provokaci, šetří policie", uvedl.