V čele sušické nemocnice je opět nový ředitel, jde již o druhé odvolání v tomto roce. Po tom, co tam v červnu nastoupil Zdeněk Kříž, který vystřídal Vladimíra Sloupa, byl na post ředitele nyní jmenován tamní primář interního oddělení Martin Straka, který dříve pracoval v Klatovské nemocnici.

„Na rok 2017 připravujeme určité personální a organizační změny ve skupině. Snahou je posílit kvalitu a zefektivnit řízení. Pro Sušici to znamená změnu na pozici ředitele nemocnice, kdy od 14. prosince převzal zodpovědnost za provozní řízení nemocnice lékař Martin Straka. Z pohledu nemocnice Sušice jde o jedinou změnu," uvedl jednatel společnosti Nemos Group, která Nemocnici Sušice provozuje, David Soukup.

DOPLNILI PERSONÁL

I přesto, že Kříž působil v nemocnici poměrně krátce, podle Soukupa se mu podařilo několik věcí. „Odvedl během krátké doby svého působení kvalitní práci. Především došlo k doplnění chybějícího zdravotního personálu včetně lékařů. Došlo k znovuotevření oddělení následné péče včetně nástupu primářky oddělení," řekl Soukup a dodal, proč byl vybrán na post ředitele právě Straka: „Bude přínosem v oblasti zkvalitnění poskytováni zdravotních služeb, na které se chceme v nejbližší budoucnosti především zaměřit."

Nový primář má už plány, jak povede nemocnici jasné. „Nebude se dělat žádná zásadní změna. Že bych vše otočil o 180 stupňů a plul proti proudu, to určitě ne. Schéma péče bude stále stejné jako je nyní s drobnými úpravami. Budeme se snažit zvrátit ztrátovost nemocnice, což se zatím nepodařilo," nastínil Straka.