Skvělí umělci, věhlasní lékaři, vědci a badatelé, světoznámí průmyslníci, ale i objevitelé, veleúspěšní sportovci a v neposlední řadě úctyhodní bojovníci za svobodu. Z Plzeňského kraje vzešla celá řada takových velikánů.

Letos si připomeneme 15 let novodobé existence Plzeňského kraje, historie tohoto územně správního celku ať už v té či oné podobě a pojmenování však sahá do daleko hlubší historie a také jeho velikáni jsou spjatí jak s dneškem, tak s méně i více vzdálenou minulostí. Regionální Deník ve spolupráci s hejtmanstvím Plzeňského kraje u příležitostí výročí přichází se čtenářskou anketou Největší osobnost Plzeňského kraje.

Vybrali jsme a na této straně vám představujeme 36 významných osobností spjatých s naším krajem, které vynikly v různých oblastech veřejného života. Na vás bude, abyste posoudili, kdo se svým činem proslavil a zapsal do historie nejvýrazněji.
Příští pátek zveřejníme
v novinách hlasovací kupon pro první kategorii a v nadcházejících týdnech budou další, vše vyvrcholí finálovým kolem (viz pravidla níže).

Účastí v hlasování se zároveň zapojíte do slosování o zajímavé ceny!

Nominované osobnosti

Nominované osobnosti

Nominované osobnosti

Nominované osobnosti

Nominované osobnosti

Nominované osobnosti

Pravidla ankety

Deník představí v únoru a v březnu vždy v pátečním vydání 36 největších
postav minulosti a současnosti našeho kraje rozdělené do kategorií
(6. února divadelníky/zpěváky, 13. února sportovce, 20. února spisovatele
a skladatele, 27. února vědce, lékaře a vynálezce, 6. března autory nadčasových počinů a 13. března bojovníky za svobodu).

Součástí každého vydání bude hlasovací kupon, jehož prostřednictvím se čtenáři vyjádří, které tři z navržených postav v rámci dané kategorie považují za „největší" a hlasovací kupony odešlou do redakce Kovářská 4, Plzeň, aby byly doručeny nejpozději 25. března.

Poslední březnový pátek představíme šest finalistů ankety (vítěze každé kategorie) podle výsledků hlasování čtenářů a součástí vydání bude poslední hlasovací kupon, jehož prostřednictvím čtenáři vyjádří, kterého ze šesti finalistů považují za největší osobnost regionu. Kupon musí doručit nejpozději do 1. dubna. V pátek 3. dubna oznámíme jméno celkového vítěze, tedy Největší osobnosti Plzeňského kraje.

ANKETA BUDE ZÁROVEŇ ČTENÁŘSKOU SOUTĚŽÍ!!!


Všechny hlasovací kupony, které dojdou do redakce, slosujeme o ceny 
od Plzeňského kraje:
1. Wellness pobyt v hotelu Chateau Zbiroh pro 2 osoby (9 580 Kč)
2. Digitální čtečka knih (2300 Kč)
3. Dárkový koš regionálních potravin (1500 Kč)