Včera hráči pod vedením trenérů Michala Straky a Ladislava Ćiháka odjeli do Železné Rudy, kde budou do pátku při tradiční Tour de Šumava šlpat na kole po okolních kopcích. A tomu ještě trénovat v okolí sjezdovky Samoty u penzionu, kde jsou ubytováni.

„V uplynulých týdnech jsme pracovali na kondici a síle. Hráči makali v posilovně, v hale absolvovali kruhové tréninky a jezdili na kolech. Šlo o hrubou dřinu, což není žádná zábava, takže jsme se to snažili klukům trochu zpříjemnit. Přípravu jsme prokládali fotbalem a basketbalem, zkrátili jsme tréninky a vynechali odpolední fázi. Teď vše uzavřeme na prvním šumavském soustředění, po kterém následuje týden volna," řekl asistent trenéra Ladislav Čihák.

A nástin programu nadcházejících dnů?

Na kole krátké opakující se výjezdy kopců, ale také etapa kolem Železné Rudy a k tomu odpoledne ještě další trénink a cvičení.

„Navážeme na to, co jsme dělali doteď, nebude to však jen o cyklistice, ale přidáme i posilování formou her. Soustředění tak bude hodně o morálce. Slibujeme si, že alespoň poznáme, jak hráči reagují na maximální zátěž. Jak se s ní vypořádávají," uvedl Čihák.

Do přípravy na Šumavě naskočí i dvě předsezonní posily, které až dosud s týmem nebyly.

A to Jakub Koreis, který se do rodné Plzně vrátil z Brna a zatím se připravoval individuálně. A také další forvard David Stach, jenž úvod přípravy nestihl kvůli doléčení kolena po operaci menisku.

„Dál nám budou chybět Nicky Johnson, Ryan Hollweg a Colton Yellow Horn, kteří se připravují v zámoří a do Plzně přiletí až v červenci, kdy vyjedeme na led," oznámil asistent trenéra.

Na první kemp neodjel ani Petr Kadlec, Ondřej Kratěna a také gólmani. Ti v Plzni s trenérem Rudolfem Pejcharem absolvují speciální přípravu. „Na druhý šumavský kemp už však s námi vyrazí," podotkl Ladislav Čihák.