Pozdvižení v Aši, tak hovoří obyvatelé města o zátahu, který se v ulicích odehrál. Budovu bývalé vinice na křižovatce ulic Okružní a Na Vrchu podle mnohých Ašských obsadili policisté, kteří poté zatkli několik Asiatů. 

„Neviděl jsem žádný zásah policistů,“ řekl František Holeček z Aše. „Je ale pravda, že jsem o tom slyšel. Aš je této informace plná. Co je na tom pravdy, ale opravdu nevím. Znáte to, každý si k tomu něco přidá a pak je z toho román. Podle toho, co jsem slyšel, si ´zakuklenci´ někoho dokonce odvezli. Po Aši se povídá, že šlo o drogy. Tomu bych docela věřil.“

O jaký zásah šlo a jestli někoho muži zákona zatkli, o tom policie hovořit zatím nechce. „Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nebudeme podávat žádné informace,“ uvedl tiskový mluvčí Národní protidrogové centrály Michal Hammer.

„Je přece veřejným tajemstvím, že v příhraničí problémy s drogami neustávají,“ podotkla Martina Horvátová z Chebu. „Spíš je tomu naopak. Podle mého to má velkou souvislost s přítomností asijských občanů v okolí, marihuana je jejich specialita. Obchodují nejen s trávou, ale třeba i s pervitinem. Jestli si na ně konečně policisté vyšlápli, tak je to jedině dobře. Drogy do slušné společnosti nepatří. Na druhou stranu, kde není poptávka, není ani nabídka. Dokud budou lidé drogy chtít, najdou se tací, kteří s nimi budou obchodovat.“

Aš není pro policisty z Národní protidrogové centrály žádnou neznámou. V září loňského roku v tržnici v Aši našli zásoby drog v hodnotě přes jeden a půl milionu korun a zadrželi sedm vietnamských trhovců. Podle detektivů od ledna minulého roku prodávali pervitin, marihuanu a extázi německým zákazníkům, kteří s drogami dále obchodovali. Na zátahu v tržnici Lipový dvůr v Aši se tehdy podílela i německá celní správa.