Zvuk motorů se po téměř celou sobotu rozléhal na parkovišti před obchodním centrem Borská pole v Plzni. Motoshow 2014 tady pomyslně zahájila motoristickou sezonu.

Na akci zvalo hned několik lákadel. Lidé si zde mohli prohlédnout výstavu vozů předních značek, ale také několika veteránů včetně starých amerik, k vidění byl i starý trabant nebo wartburg.

Tím ale podívaná nekončila. Přítomným se zatajoval dech, když přišlo na vystoupení freestyle jezdů v takzvaném Glóbu smrti. „Jde o opravdu extrémní záležitost, kdy v kovové konstrukci ve tvaru obrovské koule, jezdí kaskadéři na motorkách a v určitých momentech se míjí jen o centimetry," uvedl manažer nákupního centra Jan Lisý. Do kovové koule o průměru pouhých šest metrů nakonec vjeli čtyři jezdci a předvedli napínavou podívanou. O další extrémní zážitek se postaral jezdec Martin Krátký, který divákům předvedl jízdu na jednom kole motorky a řadu dalších triků.

Celá akce ale nebyla jen o silných motorech. Návštěvníci byli svědky zásahu hasičů, prezentovala se zde i plzeňská městská policie. Pořadatelé také uspořádali módní přehlídku butiků zdejšího nákupního centra.