Teprve dvacetiletý mladík se v pondělí kolem půl sedmé večerní odhodlal k zoufalému činu. Čerstvě propuštěný z Psychiatrické nemocnice Dobřany prý lékaře před odchodem varoval, že udělá vše pro to, aby se vrátil zpátky.

Nakonec si pořezal zápěstí, snažil se vylézt na sloup veřejného osvětlení a odtud skočit. „Policisté přijali oznámení od náhodného kolemjdoucího, který mladíka zahlédl. Svědek byl natolik duchapřítomný, že se mu podařilo mladíka přemluvit, aby všeho nechal," popsal dramatickou událost policejní mluvčí Jan Koželuh.

Když policisté na místo dorazili, poskytli muži první pomoc a zavolali vůz rychlé záchranné služby. „Transportoval jej na ošetření, přičemž řezné rány, které si způsobil, byly podle lékaře naštěstí jen povrchové," konstatoval Koželuh.

Další cesta už mladého muže zavedla opět do dobřanské psychiatrické nemocnice.

Podobný případ řešili začátkem letošního června také plzeňští městští policisté. Opilého dvaačtyřicetiletého muže z Karlovarska tehdy našli ležet před hlavním nádražím Českých drah – z ruky si pokoušel vytrhnout lékařskou kanylu, což se mu nedařilo. Také on se pokoušel vrátit do Dobřan.