V období velkých veder praskají koupaliště na Klatovsku ve švech. Problém však mají jejich návštěvníci s parkováním. Kapacity parkovišť mnohdy nestačí a tak parkují, kde se dá. To se jim může vymstít.

„Byl jsem v lázních v Klatovech minulý týden, když byla ta šílená vedra. Na parkovišti bylo auto na autě. Zaparkoval jsem tedy v boční uličce, kde jsem doufal, že nikomu nebudu překážet. Když jsem ale k večeru přišel, měl jsem tam výzvu od měšťáků. Je super, že tady máme pěkné koupaliště, ale když se sem sjede více lidí, tak není kam auto dát. Bohužel jet sem ráno, abych chytil místo, čas nemám," řekl Deníku rozrušeně návštěvník koupaliště Pavel Černý z Klatov.

Nebyl jediným, koho městští strážníci napomenuli za špatné parkování. „Když jsou teplé dny, tak parkoviště u bazénu nestačí, tak tam jezdíme na kontroly a na oznámení. Lidé parkují v uličce k zahrádkám, kde se stát nesmí. Proto vždy vypisujeme výzvy pro nepřítomné řidiče," uvedl zástupce velitele městských strážníků v Klatovech Luboš Hošek.

Podle starosty města Klatov Rudolfa Salvetra už ale není možné kapacitu parkovišť více navýšit. „Už tam není žádný prostor, kde parkoviště vybudovat, to nejsme schopni. Nějaká parkovací místa jsme přidali. Spíše se dostáváme do potíží, že nám tam parkují zejména v odpoledních hodinách lidé pracující v Rodenstocku a zabírají místa. Co se týká uličky, tak ta je samozřejmě úzká a stěžují si zahrádkáři, kteří tam nemohou projet. Mohl by tam nastat i problém, když by tam musela jet sanitka," vysvětlil starosta.

V horkých dnech bývá problém zaparkovat i v Sušici, kde je před koupalištěm jen uježděná plocha. Tu ale město koupilo a vybuduje tam parkoviště. „Parkoviště u bazénu i u koupaliště jsou, ale když je horko a přijde se vykoupat tisíc lidí, tak někdy kapacity parkovacích míst nestačí. To je ale minimum dní, jindy se vždy někde zaparkovat dá," sdělil starosta Sušice Petr Mottl.

Dodal, že příští měsíc začne rekonstrukce Volšovské a Kaštanové ulice, během níž vznikne také několik míst na parkování. Ulice by po opravách měly vypadat jako nábřeží Karla Houry.

Hojně navštěvované je také koupaliště v Kolinci. Tam ale podle starosty Pavla Prince s parkováním problém není. „Máme parkoviště a pokud nestačí, tak se dá stát i v přilehlých ulicích. Ještě se nestalo, aby nebylo kde zaparkovat. Kapacitu máme dostatečnou," uvedl starosta.