Útlum automatů nastával postupně, podle toho, do kdy měly platnou licenci. „V současné době jsou ve městě ještě čtyři výherní automaty," konstatoval starosta Miroslav Mach (SPMD).

Domažlice po skončení provozů automatů přijdou o pravidelné milionové příjmy do městské kasy.
„Příjmy z odvodů z loterií v roce 2015 byly celkem 16,7 milionu korun," vyčíslila Alena Kučerová, vedoucí finančního odboru.

„Peníze byly z části určeny na sport a kulturu ve městě. Nyní tyto finance hradíme ze svého rozpočtu. Na granty jsme letos opět poskytli 8,5 milionu korun," připomněl starosta.

Výpadek loterijních příjmů by mohl nahradit výnos z městského kasina, o kterém vedení města uvažuje.
„Dala by se pro něj využít budova na náměstí Míru č.p. 40. Je to nádherný reprezentativní dům, který by této činnosti vyhovoval. Pokusíme se vést jednání s firmami, která kasina provozují, zda by měly zájem o toto podnikání," říká starosta.

„Hra v kasinu je noblesnější, má oproti automatům přísná pravidla. Nesmí do něj sociálně slabí nebo patologičtí hráči. Je v něm zajištěna větší bezpečnost," konstatoval Mach.

Městská budova na domažlickém náměstí Míru je nyní částečně nevyužita, v jejím přízemí jsou obchody s modelářským zbožím a výrobky z Orientu.

Dříve tam působila Státní banka československá, poté Dům pionýrů a mládeže, v devadesátých letech tam měla svoji pobočku Agrobanka.
Vyhláška, která hazard v Domažlicích výrazně omezila, byla vedením města přijata v roce 2012. Určovala 14 konkrétních adres, na kterých bylo možné výherní automaty a video-loterijní terminály provozovat.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ovšem viděl tento systém jako diskriminační a v prosinci předloňského roku tak byla přijata nová obecně závazná vyhláška, na jejímž základě postupně dojde k úplnému vymýcení výherních automatů z města.

Přístroje končí postupně, protože provozovatelé využívali všech opravných prostředků v rámci správních řízení s ministerstvem financí, které vydávalo povolení k jejich provozování.

Některá správní řízení ještě stále neskončila.

V roce 2012 bylo v Domažlicích v provozu téměř 300 automatů.