„Staronové prostředí, které nám sice trošku ubralo z koncertního prostoru (hledišti amfiteátru Lochotín nemůže nic konkurovat), nabízí mnohem více místa pro doprovodné aktivity," říká jeden z organizátorů Majálesu Jan Lippert. Z přesunu není nadšená většina z dotazovaných studentů. „Myslím, že za Plazou není dost místa," uvádí Lukáš Veg.

A čím že je ještě letošní Majáles výjimečný? „Návštěvníci budou moci vychutnat unikátní dvojkoncerty. Vybrané kapely si připravily společné vystoupení jako dárek k 25. narozeninám Majálesu," těší se Lippert. V těchto dvojkoncertech se představí například Horkýže Slíže & Pipes and Pints nebo Xindl X & UDG. Návštěvníci se mohou těšit také na další oblíbené skupiny a zpěváky, třeba na NoName, Mandrage, Vypsanou Fixu, Wohnout nebo Michala Hrůzu.

Součástí jarních slavností jsou také studentské dny, které vždy zahajují celý majálesový program. Letošní ročník odstartovala už 14.dubna akce s názvem Majáles retro party, na které mohli účastníci vyhrát vstupenku na open air festival. Dnes probíhá Pivní štafeta, ve středu a ve čtvrtek se mohou studenti těšit na další doprovodný program Prkna neprkna a Královskou rozlučku.

Za obchodním centrem se bude konat také Královský pátek, který bude zahájen v odpoledních hodinách majálesovým průvodem družin, který dorazí z náměstí Republiky, následně bude zvolen nový král Majálesu a odstartuje první etapa koncertů. Vstupné je na tento program zdarma.

V sobotu 25. dubna pak vypukne open air festival jako vyvrcholení jarních studentských slavností.

Kristýna Richterová, Jana Jankovská