Ze zdravotních důvodů musela o minulém víkendu zrušit dva velké výroční koncerty Fifty-Fifty ke svému kulatému životnímu jubileu. O to více se ale zpě-vačka Lucie Bílá těší na tradiční adventní recitál Bílé Vánoce.

Začíná už v druhé polovině listopadu. A po osmi zastávkách na Slovensku a jedné na Moravě se 7. prosince přesune i do Plzně. Vstupenky do Měšťanské besedy jsou stále v předprodeji.

Bílé Vánoce Lucie Bílé 7. 12. od 19:00 v Měšťanské besedě

„Mám ráda nové věci a nové výzvy. Bílé Vánoce jsou tradiční, advent jimi vyplňuji už několik let. Ty koncerty a setkání při nich a atmosféra jsou ale natolik milé, že bych je za novinky nerada měnila. Opět se na ně moc těším a zvlášť po minulém týdnu, kdy mi zdraví nedovolilo vystoupit na koncertu, na který se vlastně připravuji už třicet let," uvedla několikanásobná česká slavice.

K navození té správné vánoční atmosféry si na pomoc přizvala stejně jako v loňském roce muzikálového zpěváka Jana Toužimského, Bílý sbor a kapelu Petra Maláska. Většinu koncertů bude moderovat její přítel, římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik.

Během koncertu zazní především písně z jejího multiplatinového alba Bílé Vánoce, které ale doplní i novinkami, ať už vánočními, nebo z vlastního repertoáru. A se sólistou RockOpery Praha a zpěvákem Arakainu Janem Toužimským zřejmě vyberou i z nejlepších muzikálových duetů.