Právo přednostního nákupu budou mít majitelé permanentek. Volný prodej začne o tři dny později.

Cena vstupenek se pohybuje od 400 do 1100 korun. Duel se v Plzni bude hrát 20. února od 21.05 hodin.

„Pro držitele permanentek, jejichž počet se díky prodeji půlročních variant přiblížil již pěti tisícům, budou vyčleněny první tři dny prodeje. Na jednu permanentku bude možné zakoupit jednu vstupenku za zvýhodněnou cenu, stran rezervací stálých míst bude platit stejný systém jako při předprodeji balíčků na základní skupinu Ligy mistrů," řekl tiskový mluvčí plzeňské Viktorie Pavel Pillár.

Permanentkáři budou mít výhodu také v ceně vstupenek, které pro ně činí 800, 600 a 400 korun. Normální cena bude 1100, 800 a 600 korun.

Fotbalový klub FC Viktoria Plzeň tak snížil cenu oproti loňskému souboji s Neapolí ve stejné fázi soutěže. Tehdy stály vstupenky 600, 900 a 1200 korun.

„Zvolili jsme nižší cenovou hladinu a navíc jsme ještě zvýraznili slevu pro držitele permanentních vstupenek. Pevně věříme, že fanoušci Viktorie zaplní Doosan Arenu opět do posledního místa a společně si zopakujeme fantastickou atmosféru z Ligy mistrů," uvedl Pillár.

Volný prodej, který začne v neděli 26. ledna, bude z bezpečnostních důvodů pouze pro občany ČR a pro osoby s trvalým pobytem na území republiky.

„Tento postup byl odsouhlasen na základě komunikace s bezpečnostními složkami i odpovědným oddělením UEFA a jeho cílem je především snaha eliminovat možná bezpečnostní rizika s utkáním spojená, jelikož tým soupeře má mnoho fanoušků v Čechách i v okolních zemích," dodal Pillár.

„V praxi tak bude muset fanoušek u pokladny předložit doklady (případně jejich scany) na tolik vstupenek, kolik si bude chtít zakoupit. Doklady budou sloužit pouze ke kontrole u pokladny. Viktoria je nebude od fanoušků vybírat ani nikterak archivovat," upozorňuje mluvčí západočeského klubu.

Společně se stanoveným startem prodeje vstupenek na Evropskou ligu se také uzavírá možnost nákupu půlročních permanentek. „Poslední možností jejich nákupu bude pátek 17. ledna," připomíná Pavel Pillár.