„Pro nás je to stále stejná písnička. Doma si vytvoříme spoustu šancí, ale střelecká potence je bohužel mizerná," přiznal karlovarský asistent Michal Antoník.

Teprve třetí výhru Indiánů v běžící extralize zařídil až v sedmé sérii rozhodujícího rozstřelu kapitán Ondřej Kratěna.

V normální hrací době skončilo derby 1:1, když Plzeň teprve v závěru dotáhla zápas do prodloužení. To o vítězi nerozhodlo, ačkoliv domácí Energie dostala puk do plzeňské sítě. Podle sudích se tak ale stalo až po vypršení času. Také hosté museli skousnout ještě v normální hrací době neuznaný gól, a to ještě za stavu 1:0 pro Vary kvůli hře vysokou holí.

Do první šance zápasu, který provázely komplikace s nefungující časomírou, se dostal hned v první minutě hostující Kubalík a na druhé straně zahrozil Flek.

Úvodní třetina byla ale oboustranně opatrná. Třináctá minuta však byla osudná pro hosty. Dvořákova střela ještě minula cíl, ale Kindl ve skrumáži před plzeňskou brankou pohotově překonal klečícího Machovského. Rozlobený brankář vzteky zlomil hokejku. Povzbuzená Energie zatlačila Indiány, ale Skuhravého bombu gólman hostů kryl.

Ve druhé třetině emoce na ledě ještě vzrostly, strhlo se několik šarvátek, ale stav se neměnil. V polovině utkání hráli domácí 45 vteřin přesilovku pět na tři, žádnou větší šanci si však nevytvořili. Následně mohl při Kindlově vyloučení srovnat Svoboda, ale zblízka nastřelil jen tyč Závorkovy branky.

Ve třetí části se Indiáni přece jen dočkali vyrovnání. Vondráčkův bekhendový pokus z úhlu Závorka vyrazil jen přes sebe a na dělovku Pulpána nestihl reagovat.

Nájezdy začala lépe Energie, když Machovského překonal Mullane. Plzeňský Lev trefil tyčku, ale Kratěna srovnal a potom v sedmé sérii zařídil důležitou výhru Plzně.

„Rozhodnout jsme mohli už v prodloužení při přesilovce čtyři na tři, ale povedlo se vyhrát alespoň po nájezdech. Máme dva body, doufám, že nám to pomůže a budeme se zlepšovat," přál si kapitán.

„Za dva body jsme šťastní," podotkl plzeňský trenér Michal Straka.

V úterý čeká Škodovku v HM Areně odveta v Lize mistrů se švýcarským Luganem (od 18.00 hod). Další extraligový zápas sehrají Indiáni v pátek v Pardubicích.