Dvojici kriminalistů, kteří se měli údajně fyzického nátlaku a dokonce hrozby zastřelením dopustit, již zadrželi detektivové, jak uvedl deník Právo.

Mluvčí Generální inspekce bezepečnostních sborů tuto skutečnosti potvrdila. "Mohu potvrdit, že jsme zadrželi dva muže z krajského ředitelství policie v Plzni a jsou obviněni," řekla k zadržení mluvčí Radka Sandorová.

Podle jednoho ze svědků byl jeden z kriminalistů zatčen ráno na pracovišti, když tam přijel na kole. U brány se na něj vrhli zakuklenci. Pro druhého ze zadržených detektivů si přišli policisté domů.

Podle Práva obvinění souvisí s případem nájemné vraždy, na jehož objasnění se oba kriminalisté podíleli. Ti se za hranici zákona dostali, když se podezřelého snažili násilím přimět, aby jim prozradil, kde schoval peníze, kvůli kterým chtěl nechat zabít jejich pravého majitele.

Tím, z koho chtěli policisté miliony dostat byl Jiří Hladík, který od června sedí ve vazbě za údajné plánování vraždy Davida Přerosta z Klatov, jemuž pomohl získat od pojišťovny 4,5 miliónu jako odškodné za zdravotní následky po dopravní nehodě. Peníze si ale nechal a na likvidaci Přerosta si měl údajně najmout recidivistu Martina Lazara. Ten roli zabijáka odmítl a oznámil vše policii.