Tady jsou jeho postřehy nejen k zápasu s Bohemians Praha 1905.

O návratu kanonýra. Jsem rád, že se Michal střelecky chytil, proti Bohemce mu to tam padalo. Vidím na něm, že se lepší trénink od tréninku. Za poslední dva zápasy vstřelil tři branky a to mu určitě pomůže.

O střídání Limberského. David měl poslední dva dny před utkáním s Bohemians potíže problémy se svalem, fyzioterapeuti na něm zapracovali, rozhodnutí nastoupit jsem nechal na něm. Den před utkáním mi řekl, že je připraven, tak jsem ho postavil. Bohužel si zranění v první půli obnovil a musel střídat. Věřím, že to nebude nic vážného.

Proč nehrál Baránek. Máme tři vyrovnané stopery, ať se rozhodnu jakkoliv, vždycky ta dvojice odehraje kvalitní zápasy. V minulém zápase hrál vedle Romana Hubníka Honza Baránek, teď jsem se rozhodl pro Lukáše a Honzovi jsem to vysvětlil, zasloužili by si hrát všichni tři. Jsem rád, že podávají kvalitní výkony. O tom, kdo ve stoperské dvojici nastoupí, se rozhoduji také podle typologie hráčů soupeře. V neděli hrajeme v Liberci, doufám, že vyberu dvojici, která to pod Ještědem zvládne (usměje se).

O výkonu Hubníka. Roman předvedl proti Bohemce reprezentační výkon. Hráč jeho typu nám chyběl. Dokáže organizovat hru, mluvit hřišti, je to takový velitel.

O příštím zápase v Liberci. Hru Liberce si pečlivě zanalyzujeme na videu. Slovan podává v domácím prostředí výborné výkony, doma ještě neprohrál. Očekávám, že to bude zápas na těžkém terénu, asi se bude hrát na hlíně. Bude to bojovné utkání. Ve středu nás čeká ještě odveta poháru v Olomouci. Věřím, že se na oba duely dobře připravíme a zvládneme je. Chceme navázat na poslední výkony.

O obhajobě titulu. Obhájit cokoliv je vždycky těžší. Pro nás i pro Spartu je zisk titulu velice důležitý. Do konce soutěže je ale ve hře ještě spousta bodů a bude to ještě velice těžké. Snažím se mít pokud možno čistou hlavu, soustředit se vždycky na ten nejbližší zápas a mužstvo na něj co nejlépe připravit. Někdy se to povede lépe, někdy hůře, ale pokaždé z toho chci mít pocit, že jsem pro to udělal maximum.