Kromě Davida Limberského, Václava Procházky, Daniela Koláře, Tomáše Hořavy a Milana Petržely povolal trenér Vrba také nováčka Lukáše Hejdu.

Zápas se uskuteční příští úterý 3. června v Olomouci.

"Dozvěděl jsem se to na internetu. Četl jsem si nominaci a najednou koukám na svoje jméno. Ze začátku jsem tomu nemohl uvěřit, prostě příjemný šok," svěřil se čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Chvíli poté, co byla nominace zveřejněna, mu začaly chodit blahopřejné esemesky. „Psali mi Dan Kolář, Patrik Hrošovský a Tomáš Hořava. A také rodina," říká Hejda, který prošel všemi mládežnickými reprezentacemi.

Rodáka z Bílovce na Ostravsku přijedou do Olomouce, kde se utkání s Rakouskem hraje, povzbudit jeho nejbližší.

„Pro rodinu je určitě super, že se hraje v Olomouci. Těším se moc, Kdyby mi před sezonou někdo řekl, že se dostanu do reprezentace, tak bych mu určitě nevěřil," dodává Hejda, který musel odložit odjezd na dovolenou.

„To je to poslední, co by mě nyní trápilo. Reprezentovat je pro mne ctí," dodává Lukáš Hejda.

Nominace týmu ČR pro utkání s Rakouskem

Brankáři: Tomáš Vaclík (Sparta, 2 reprezentační zápasy/0 branek), Marek Štěch (Sparta, 0/0).

Obránci: Pavel Kadeřábek (Sparta, 1/0), Václav Procházka (Plzeň, 3/0), Lukáš Hejda (Plzeň, 0/0), Jiří Fleišman (Liberec, 0/0), David Limberský (Plzeň, 25/0), Mario Holek (Sparta, 6/0).

Záložníci: Bořek Dočkal (Sparta, 8/2), Lukáš Vácha (Sparta, 1/0), Milan Petržela (Plzeň, 14/0), Josef Hušbauer (Sparta, 8/1), Jan Kopic (Jablonec, 0/0), Tomáš Hořava (Plzeň, 4/1), Daniel Kolář (Plzeň, 18/2), Ladislav Krejčí (Sparta, 5/1) .

Útočníci: Tomáš Necid (Slavia, 26/7), Matěj Vydra (West Bromwich, 11/4).