„Probíhají tady stavební úpravy a je tu několik hodin denně kravál, práší se tu a docela to smrdí od různých stavebních hmot," upřesnila pacientka, jejíž jméno je redakci známo. „Jsme tady na léčení po operacích a měli bychom mít klid," dodala.

Vedení lázeňské společnosti postoj některých pacientů chápe a zároveň se omlouvá. „V lázeňském domě Prusík jsme předělávali pánské, dámské toalety a také jsme modernizovali toalety pro invalidní pacienty. Byla to dlouhodobě plánovaná investice, kterou už vzhledem ke stavu záchodků bylo potřeba udělat," vyjádřila se obchodní ředitelka lázeňské společnosti Světlana Kadlecová. „Pacientům se omlouváme, největší stavební práce už skončily, teď se jen dodělává jedno pracoviště pro lázeňské procedury v prvním patře," dodala.

Modernizace toalet má přispět k pohodlí pacientů, stejně tak modernizované pracoviště pro parafínový zábal, které vzniká v patře a jeho dokončení se blíží.

Vedení společnosti, jak Deníku řeklo, si uvědomuje, že v lázeňském domě Prusík několik dní bylo trochu hlučněji a že se prášilo, proto se snažilo pacientům kromě omluvy poskytnout formou kompenzace drobné občerstvení zdarma. Využívat rovněž mohou každý všední den tři hodiny zdarma v lázeňském wellness centru.
Další investiční zásahy, které se v objektu chystají, už budou dělníci provádět v době uzavření lázní. „Plánujeme ještě předělat recepci, pravděpodobně příští zimu na přelomu prosince a ledna. Na nezbytnou dobu pak lázeňský dům uzavřeme, aby stavební ruch pacienty neobtěžoval," vyjádřilo se vedení.

A právě zmíněné záchody, respektive jejich současná podoba, vyvolala rozporuplné názory. Zejména pánské záchody.

Toalety, které byly zpřístupněny na začátku týdne, jsou pojaty v komfortním a moderním stylu, ale zatímco na dámských je decentní nápis, že každá žena je krásná, když ji zdobí úsměv, pánské záchodky jsou popsány mnohem více. A často nápisy poněkud drsnějšími.

Architektonické studio, které moderní podobu vytvořilo, to vysvětluje jako tzv. poetiku veřejných záchodků. Což je v současné době ve světě docela oblíbený a rozšířený trend. Například jedna z pražských kaváren umístila na svoje toalety verše renomovaných básníků, jinde najdete vtipné, či bizarní obrázky.

Také na popsané záchodky upozornila Deník čtenářka. „Je to nehorázné, podle mne až urážlivé," uvedla.

Ale ne každý tento názor sdílí. Deník poprosil o názor trojici mužů, kteří seděli v čekárně před lázeňskou procedurou. „Nám se to docela líbí. Je to legrace, nadsázka, dobře jsme se při čtení pobavili. Dokonce jsme si to na památku vyfotografovali. Že by nás to uráželo, to vůbec ne," shodli se všichni tři pánové.

Vedení lázeňské společnosti to zatím nekomentuje, bude čekat na další reakce pacientů a veřejnosti, jak se nová, moderní a kontroverzní podoba veřejných toalet ujme.

Kromě již zmiňovaných úprav a rekonstrukcí se do začátku sezony (oficiální zahájení je plánováno tradičně na květen) dočká zastřešení také venkovní terasa lázeňské kavárny, připravuje se přestavba fontány.