Minulý týden bylo v kraji hospitalizováno 370 pacientů, je jich nyní 318. Z tohoto počtu jsou čtyři pacienti v těžkém stavu a 51 umístěno na JIP. "Každá z nemocnic v kraji má nějaké volné kapacity a neměl by být problém situaci v příštích dnech zvládnout," upřesnil Beneš.

Informace o klesajícím počtu pacientů potvrdil i mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška. "V nemocnicích Plzeňského kraje se zastavil nárůst počtu pacientů s onemocněním covid-19 a stejně tak i počet pacientů s těžkým průběhem. V pátek dopoledne bylo v nemocnicích akutní péče hospitalizováno 120 covid pozitivních pacientů, z toho necelých deset na lůžkách intenzivní péče. Nejvíce infekčních pacientů je stále ve Stodské nemocnici, ale už "jen" 39. Počet nemocných zdravotníků stagnuje. Je jich stále kolem 40," uvedl Kokoška.

V nemocnicích v Domažlicích a ve Stodu vypomáhá armáda a nyní o výpomoc vojáků požádala také nemocnice Privamed a Rokycany. Armáda vypomáhá nyní také v zařízeních sociální péče v Mirošově a Vlčicích.

Dobře je na tom kraj ohledně kapacit odběrových míst. Volné kapacity má Bioptická laboratoř v Plzni a nově se mezi odběrová místa zařadila Poliklinika Agel Plzeň (bývalá železniční poliklinika).