Mladá Boleslav, Plzeň – Bojovali, ale předčasný konec sezony hokejisté plzeňské Škodovky neodvrátili.
Nedělní  čtvrté utkání předkola play-off v Mladé Boleslavi prohráli Indiáni 2:4, sérii s tamními bruslaři pak 1:3 na zápasy a byli z dalších bojů vyřazeni.

Extraligová kolbiště opouští Škodovka nezvykle brzy, jen týden po skončení základní části.

Osud Plzně se začal k horšímu naklánět už v sobotu v třetím utkání série.

Škodováci v dramatickém duelu po první třetině prohrávali 0:2, ale statečně drželi krok a po pauze srovnali i skóre. Rozhodnutí tak přinesly až závěrečné minuty a po výhře 4:2 se radovali domácí.

„Ve druhé třetině jsme vstali z mrtvých a pak jsme chtěli urvat vítězství, cítili jsme sílu, ale bohužel rozhodla jedna chyba. V neděli se ale hraje nový zápas," burcoval po porážce plzeňský asistent Ladislav Čihák.

Jenže do bitvy o přežití vyrukovali Indiáni v neděli nejen bez zraněných Kratěny a Baleje, ale i bez čerstvě distancovaného Johnsona  a hráli jen s deseti útočníky.

Znovu tahali za kratší konec.

Na sklonku první třetiny se hosté ubránili v oslabení, ale hned na to Hyka takřka z nulového úhlu zaskočil Machovského a Boleslav vedla. V závěru první části si ještě Plzeň zahrála 12 vteřin čtyři na tři a další čtvrt minuty v pěti proti třem, ale bez úspěchu. A v prostřední části znovu inkasovala.

Na dva nula zvýšil důrazný Pabiška. Kontrovat mohli krátce po sobě Hollweg a dvakrát aktivní Kubalík, jenže neuspěli a přišel trest. Ve 30. minutě pykal na trestné lavici Kadlec a Bárta zacílil přesně.

Plzeň se pokusila zastavit euforii Mladé Boleslavi oddechovým časem a ještě v sobě našla sílu na odpor.
Ve 34. minutě tečoval před Růžičkou Kubalíkovo nahození Tomáš Sýkora. A ve 39. minutě po závaru před Růžičkou skóroval dravý Simon.

Bylo zaděláno na drama.

Plzeňští museli víc riskovat a domácí mohli těsný náskok potvrdit. Bárta ale trefil jen tyč a Musil zblízka minul odkrytou branku. Na opačné straně spálil šanci Ján Sýkora. V 54. minutě však uklidnil domácí Klimenta čtvrtým gólem a mistr extraligy z roku 2013 už nedokázal odpovědět. Když se mu nepovedlo vykřesat jiskru naděje ani v dlouhé power play, přišly už na řadu bouřlivé oslavy Středočechů. Ve čtvrtfinále narazí Boleslav na vítěze základní části z Třince.

Čtvrtý zápas předkola play-off

Mladá Boleslav – Plzeň 4:2

Třetiny: 1:0, 2:2, 1:0. Branky a nahrávky: 17. Hyka (Musil, Trška), 23. Pabiška (Kočí), 30. Bárta (Ovčačík, Pabiška), 54. Klimenta (Broš, M. Látal) – 34. T. Sýkora (Kubalík), 39. Simon (Lev, Jeřábek). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Gebaurer, Lederer. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:0. Diváci: 4200 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:1.

Ml. Boleslav: Martin Růžička – Vidmar, Kučný, Ovčačík, Kočí, Trška, Robar, R. Čermák – M. Látal, Broš, Klimenta – Pacovský, D. Výborný, Bárta – Mikulík, Kašpařík, L. Pabiška – Hyka, Musil, Lenc. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Plzeň: Machovský – Kadlec, Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Boháč – J. Sýkora, Simon, Lev – Indrák, Bližňák, Schleiss – Hollweg, T. Sýkora, Kubalík – Culek. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Karel Sopr a ČTK