Publikace je podle autorky průvodcem situacemi, které během dospívání mohou potkat každé děvče. Určena je ale také matkám, babičkám, kamarádkám. Čtenářky v ní mohou také zužitkovat své kreativní myšlení. „Ke každému příběhu patří v knize stránka, kam si mohou své pocity nakreslit. Kniha tak zároveň slouží jako arteterapie. Najdou se v ní i ženy, které se chtějí vrátit v čase a projít si obdobím, které pro ně bylo náročné,“ přiblížila Mašinová.

Děti jsou v současné době podle jejích slov navíc ovlivněny sociálními sítěmi, ale třeba také covidovým obdobím. „Kladou se na ně stále vyšší nároky. Nejen u dětí roste počet psychických onemocnění. Moc si přeji, aby kniha pomohla co nejvíce dospívajícím a ženám. Stala se pro ně pohlazením, objetím i návodem k vytvoření bezpečného místečka uvnitř sama sebe,“ doplnila autorka.

Plzeňský Comic Con–svátek všech obdivovatelů komiksů, sci-fi a fantasy.
OBRAZEM - Fantasy komiks a sci-fi festival v Plzni

Nápad napsat svou prvotinu nosila spisovatelka v hlavě delší dobu. Inspirací jí byly dospívající potomci. Ve spolupráci s ilustrátorkou Kamilou Hodinovou se jí podařila publikace koncem roku vydat. Samotné psaní, ilustrace, korektura, grafické úpravy a tisk trvaly rok. „Byla velká výzva, aby kniha nepůsobila jako levná brožura a neurazila. Pohladila, kde je třeba. Neustále jsme byli v kontaktu a upravovali text, obrázky. Dali jsme do toho maximum a já jsem všem, kteří se na knize podíleli, velmi vděčná,“ zmínila autorka. Myšlenky na napsání knížky další už v mysli má. „Na nějaké již pracuji. Ale zatím nechci víc prozrazovat. Myslím, že je ještě spousta témat, o kterých by se mohlo psát,“ dodala.

Knihou autorka podporuje neziskovou organizaci Berkana SAS, která v Plzeňském kraji pomáhá rodinám s handicapovanými dětmi. "Hlavním posláním knihy je pomáhat," uzavřela Mašinová.