Jeho autorem je mladý talentovaný animátor, Ondřej Somolík z Břas na Rokycansku. Klip bude mít premiéru už 18. dubna v plzeňské Šeříkovce.

„V podstatě jsem se snažil přeložit slova písničky do obrazu a nějak po svém je dovysvětlit. Tu a tam jsem pak použil svou vlastní představivost, zejména co se refrénové pasáže týká. Hlavním hrdinou je takový průměrný chlapík z vesnice, smolař i šťastlivec, lůzr i bourák, prostě kníratý sympaťák, kterého mají lidé rádi i přes jeho na první pohled nepřístupnou slupku," vysvětluje Somolík, sám hrdý majitel podnosního porostu.

„Myslím že obličejové chlupy jsou fascinující a ženy nám je mohou závidět, tedy většina z nich," směje se Somolík. Podle něj se přímo nabízelo, aby byl příběh vizuálně zpracován. Své dílo právě dokončuje, aby je mohla skupina představit na avizované premiéře.

„Práce to byla náročná a poměrně zdlouhavá, protože se jedná o klasickou 2D animaci, kreslenou digitálně. Už od malička si ale rád čmárám, takže si tu práci taky užívám, zvlášť, když těm postavičkám můžu vdechnout život," říká sedmadvacetiletý absolvent filozofické fakulty, který by rád našel uplatnění v oblasti grafiky a animace.

'Knír' je jeho první videoklip, z dřívějška má však již zkušenosti s několika menšími animacemi a spoty, například i pro Festival arabské kultury, který se každoročně koná v Plzni.

Hudební skupina prý původně pomýšlela na hraný klip, nakonec ale zvítězila animace. „Do hraného bychom potřebovali Jirku Krytináře a kentaura. A kentaura jsme bohužel nesehnali, proto jsme se rozhodli pro animaci," vysvětluje frontman skupiny Miroslav Cisler, v hudební branži známý také jako Prasopes.

Tvorbu skupiny, která se dala dohromady na jaře 2013, popisuje jako moustache rock'n'roll a podle jeho slov jde o hudbu opravdových mužů. „Zatím jsme vydali jedno album a poměrně často koncertujeme. Za náš největší úspěch zatím považuji umístění na dvanáctém místě v anketě Sexistické prasátečko, kterou vyhlašuje jedna feministická organizace. Toho si ceníme opravdu nejvíc," odpovídá Cisler na otázku, co se jim povedlo.

Premiéra klipu se uskuteční v rámci velkého trojkoncertu spřízněných skupin Kníry, Trautenberk a V3SKA. Spanilá jízda odstartuje v Šeříkovce v sobotu 18. dubna 
ve 20 hodin.

Plzeňská kapela Kníry má nový animovaný videoklip.