„O podpoře jsme se domlouvali okamžitě, záležitost ale musela projít jednáním zastupitelstva. Teď už nic nebrání bezprostřednímu transferu peněz ve prospěch dětí. Zítra jim mohou odejít," vysvětloval večer po zasedání starosta Václav Krofta.

Jednoznačné posvěcení získal i další záměr. Kařezští se prostřednictvím úřadu práce rozhodli v obci kvůli Bucharovým vytvořit nové velice specifické pracovní místo. Jedná se o pečovatelku-hospodyni. „Tohle řešení jsme považovali za nezbytné, vždyť mladším dětem jsou dva roky a jedenáct let. Dva jejich starší bratři si se vším neporadí," zaznělo od představitelů obce. „Jsme rádi, že jsme v tom získali od úřadu práce podporu," dodal starosta. O osobě pomocnice je už rozhodnuto. Stane se jí dětem dobře známá přítelkyně rodiny. Někoho úplně cizího starší bratři nechtěli.

„Tohle byla jen první pomoc, jasně jsme také řekli, že v obci budeme Bucharovým i nadále nápomocní, seč to půjde," konstatoval Krofta. Číslo účtu, na které by mohli lidé posílat pomoc a po němž se řada z nich pídí, však na jednání zastupitelstva nezaznělo. K jeho založení je třeba získat řadu povolení, a pokud by ho zřizovala obec, trvalo by to dlouho. Jako schůdnější se jeví vytvořit zvláštní účet přes dobročinnou nadaci. Rodina už včera s jednou údajně jednala.