Úspěchu znovu předcházela tvrdá příprava. Obsahovala desítky hodin juda v mateřském oddílu Judo Club Domažlice, cvičení TRX v klubu Duha v Horšovském Týně a běh. Vyplatilo se.

Záhořová v kategorii F3 váha 63 kg na úvod porazila Anke Heidrichovou z Německa na ippon za 14 vteřin. Poté ji čekala Alexandrine Dailliereová z Francie, která ji letos na jaře připravila o titul evropské šampionky. „Chtěla jsem jí samozřejmě porážku oplatit, svět je svět. Podařilo se, porazila jsem ji na držení," popisuje Záhořová, která až ve třetím zápase na šampionátu nestačila na Belgičanku Trui Lanckrietovou, se kterou prohrála na páku. „Bohužel jsem si přitom natáhla úpon na ruce a nemohla jsem se dál prát. Poslední zápas, v němž mě čekala Maďarka Klara Veszi, jsem proto pro zranění musela vzdát," doplňuje. Dvě výhry a dvě prohry ji nakonec posunuly na třetí místo v kategorii a bronzová medaile byla doma. „To, že jsem letos na mistrovství světa byla třetí, pro někoho v uvozovkách až třetí, je pro mě velká motivace. Budu na sobě ještě více pracovat. Doufám, že to nebyly moje poslední velké závody a snad to příště bude ještě lepší," věří.

Bronz ze světového šampionátu není jediným letošním úspěchem Záhořové na mezinárodní scéně. Už v květnu přivezla z Mistrovství Evropy v maďarském Balatonfureru stříbro v jednotlivcích. Při obhajobě titulu vicemistryně starého kontinentu domažlická judistka porazila tři soupeřky, o zlato ji připravila až prohra s Francouzkou Dailliereovou. Záhořová ale nezápolila pouze mezi jednotlivci, jako členka Czech Masters Judo teamu pomohla k obhajobě loňského zlata, když Češky porazily týmy Maďarska, Francie, Německa a Ruska.

„Chtěla bych poděkovat za pomoc s přípravou všem v Judo Clubu Domažlice, hlavně sparingovi Ondrovi, dále Městskému úřadu Poběžovice a Obecnímu úřadu Mnichov za podporu a své rodině, která je pro mě velkou oporou," dodává judistka.