Sál v plzeňském multikině CineStar je plný, jsou tu děti i dospělí a všichni už netrpělivě očekávají začátek nové pohádky Jiřího Stracha Anděl páně 2. Středeční předpremiéra filmu, který se do kin dostane až 1. prosince, je součástí Juniorfestu.

Ještě před začátkem samotného promítání diváky pozdraví představitel čerta Uriáše Jiří Dvořák a pak už se v sále zhasne. Stačí prvních pár minut a je jasno. Jiří Strach si diváky dokázal získat, baví se děti i dospělí. Anděl Petronel (Ivan Trojan) s čertem Uriášem se špičkují, dialogy jsou velmi dobře vypointované. Velkým divákům jsou určeny zejména křesťanské narážky a vtípky, jimiž je film doslova nabit.

„Film je výborný, líbil se mi ještě víc než jednička. Skvělý děj, herci, sranda," nešetří chválou Viktor Gusman, který si po skončení filmu počkal i na podpis jednoho z hlavních představitelů a fotku s ním. Jiří Dvořák má oproti několika stovkám diváků nevýhodu, Anděla páně 2 totiž ještě neviděl. „Čekám na oficiální premiéru 30. listopadu. Řekli jsme si s Ivanem Trojanem, že se na to podíváme až tam – Matla a Uriáš pěkně společně," přiznal v rozhovoru pro Deník.

Jiří Dvořák přijel do Plzně představit novou pohádku Jiřího Stracha Anděl páně 2. Film sklidil potlesk.První díl Anděla páně se natáčel na Šumavě – na Kašperku i na annínském Mouřenci, dvojka je situována do Českého Krumlova. Přesto se v něm částečně objevuje i šumavská příroda. „Z nebe jsme spadli na Slovensko a první krok jsme udělali na Šumavě. Jeli jsme točit na Kvildu a bylo to úžasné. Strach jako praktikující katolík se správně pomodlil, když jsme potřebovali sníh, a on napadl na ten jeden jediný den, kdy jsme to potřebovali. A druhý den všechno roztálo. Jirka má nějakou domluvu s tím nahoře a vždycky mu to nějak vyjde. I v jedničce to tak fungovalo, je to neuvěřitelné," říká Dvořák, který se ve čtvrtek v Dobřanech zúčastní vyhlášení nejpopulárnější pohádky od roku 1989. Anketu vyhrál Anděl páně.

A jak to představitel charismatického Uriáše vidí s případným třetím dílem? Jeho 'parťák' Ivan Trojan už se nechal slyšet, že by návštěvnost dvojky musela dosáhnout milionu diváků. „To musí být zase ten správný scénář, teď jsme na něj čekali víceméně jedenáct let. Nadpřirozené bytosti by neměly stárnout, a jestli by nás Strach zase vyhnal do nějakých kopců, už bychom to v té trojce asi neudýchali," dodává s úsměvem populární herec a dabér.