„Žena, která utrpěla zranění lýtek, byla převezena na chirurgii sušické nemocnice,“ popsala krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová. Žena má dodnes zdravotní problémy. I proto policie případ, který se stal již 8. dubna, překvalifikovala. „Případ jsme šetřili pro podezření ze spáchání přestupku, ale na základě zjištěných skutečností byl překvalifikován. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ informovala Dana Ladmanová z klatovské policie. Pětatřicetiletému majiteli by tak v případě postavení před soud hrozil až rok vězení.

Pokousání psem řeší policisté či strážníci v Plzeňském kraji podle dostupných údajů jen několikrát ročně. Zatím poslední známý případ je z dubna, kdy se na plzeňské strážníky obrátila žena, která měla obavy ze svého psa. „Oznamovatelka strážníkům uvedla, že o den dříve došlo k jejímu napadení a opakovanému pokousání vlastním psem, jako důkaz předložila i lékařskou zprávu,“ řekla mluvčí plzeňské městské policie Andrea Vlčková. Doplnila, že strážníci křížence nalezli zavřeného v pokoji, neboť chovatelka se psa natolik obávala, že nebyla schopná jej ani vyvenčit. Hlídka MP poté zvíře odchytila a umístila do útulku.

Čtyři malé lvy berberské má nově plzeňská zoologická zahrada. „Dva samci a dvě samice se narodili 9. května,“ informoval mluvčí zoo Martin Vobruba.
Do modernizovaného výběhu vyběhnou v Plzni i čtyři nově narozená lvíčata