Viktoria vedla, ve čtvrté minutě nastavení však srovnal Hušbauer a následující pokutové kopy nabídly vzrušující podívanou.

V komorní atmosféře úvodních desítek minut se o první rozruch postaral Limberský, který zastavil Kadeřábkův průnik jen za cenu žlutého napomenutí. V pozadí bitvy dvou nejlepších českých celků se Edenem neslo skandování "Pelta, ven".

Po deseti minutách hry pálil Hušbauer do připraveného Kozáčika, který si připsal první zákrok večera. Zahřál se i Vacík na opačné straně hřiště, při pokusu Hořavy z hranice šestnáctky.

V 35. minutě se dral dopředu Krejčí, skvěle jej však odzbrojil Limberský. Poločas gradoval. Do vedení mohla jít Viktoria, jenže Kovařík z bezprostřední blízkosti poslal balon jen do rukou Vacíka.

Pod kotlem přitopila i Sparta, ale na hlavičku kanonýra Lafaty si brankář Viktorie počíhal. Ve druhém dějství stáli při Kolářově šanci v cestě snad všichni svatí.

Hra se přelévala ze strany na stranu. Čtvrt hodiny před koncem vybídl neúnavný Limberský rozběhnutého Kovaříka a po jeho centru hasili Sparťané v hodině dvanácté.

Po následném rohu už vybuchl sektor viktoriánů nadšením. Vacík vyboxoval míč k Řezníkovi, jehož ránu ztečovali Pražané mimo dosah bezmocného brankáře - 1:0.

A pro červenomodré mohlo být ještě veseleji, Hořavův projektil ale těsně minul svůj cíl. Famózní duel odehrál hbitý Petržela, jehož slalom sparťanskou obranou skončil až nepřesnou střelou. Nakonec se ale hráč s číslem 11 na dresu stal smutným hrdinou večera.

Horváth & spol. závěr kontrolovali, jenže ve čtvrté minutě nastavení trefil Krejčího centr Petrželovu ruku ve vápně a následný pokutový kop chladnokrevně proměnil Hušbauer - 1:1.

Studená sprcha! O majiteli trofeje musely rozhodnout až závěrečné penalty. Střelci obou týmů prokázali pevné nervy, o zisku double pro Spartu tak rozhodla až desátá série - Petržela neproměnil a Kadeřábek rozhodl o výhře Pražanů.

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 1:1

PK: 7:8. Poločas: 0:0. Branky: 74. Řezník - 90. (+4) Hušbauer z PK, rozh. PK Kadeřábek. ŽK: 84. Vácha - 5. Limberský, 54. Procházka, 87. Horváth, 90. Wágner, 90. Petržela. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Mencl.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Hořava, Horváth – Petržela, Kolář, Kovařík (90. Hubník) – Tecl (89. Wágner). Trenér: Uhrin ml.
AC Sparta Praha: Vaclík – Kadeřábek, Švejdík, Holek, Hybš (77. Přikryl) – Hušbauer, Vácha, Matějovský (66. Mareček) – Dočkal (77. Bednář), Krejčí – Lafata. Trenér: Lavička.