Policisté si ve čtvrtek večer přišli pro padesátiletého muže z Plzně, který vykrádal ordinace lékařů na Domažlicku, Tachovsku i Plzeňsku.
Vloni v listopadu ´navštívil´ lékařské středisko v Kolovči.

„Prohledal několik ordinací a z jedné odcizil ampule morfinu a 5 000 korun, z dalších odnesl notebook i mobilní telefon. Hodila se mu i mikrovlnná trouba, několik balení kávy a bonboniéra, které objevil v šatně. Lékařům způsobil celkovou škodu za 38 814 korun," popsala řádění zloděje domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Minulý týden v noci ze čtvrtka na pátek vykradl tři ordinace lékařů v Poběžovicích. Že není vše v pořádku, zjistila v pátek ráno při příchodu do práce jedna ze sestřiček.

„Všimla jsem si, že je vylomený zámek na vchodových dveřích a že jsou otevřené dveře u ordinace doktora Plichty. Zůstala jsem venku a zavolala policii. Byl to divný pocit, ale neměla jsem strach, bylo mi jasné, že zloději uvnitř určitě nečekají," řekla.

„Odtud odnesl dva počítače, monitor, finanční hotovost a potraviny. Celková škoda zde dosáhla na 297 143 korun," pokračuje Brožová.
„Vrátil jsem se z dovolené a ordinaci jsem měl vykradenou. Zmizely počítače a nějaká drobná hotovost. V počítači jsem měl vše, co nutně potřebuji k práci. Takže nyní hledáme v kartotéce ručně tak, jak se to dělalo před lety," řekl MUDr. Miroslav Plichta s tím, že musel pořídit nový počítač. Ordinace v budově z I. republiky prý nejdou lépe zabezpečit, než jsou nyní.

„Je to starý dům a jakákoliv oprava se rovná obrovské investici, která mnohonásobně převyšuje cenu nového počítače," dodal lékař.

Fantomovi lékařských ordinací hrozí za opakované krádeže pětileté vězení. Kradl totiž i přesto, že si mimo jiné i za krádeže odpykával dvouletou podmínku se zkušební dobou do července 2016.

„Dnes bylo zahájeno trestní stíhání tohoto muže. Obviněný je stíhán vazebně," dodala Brožová.