Dva Rumuni ve věku 32 a 24 let brutálně znásilnili jedenadvacetiletou ženu, která z nezjištěného důvodu postávala ve tři hodiny ráno na příjezdové cestě mezi Havlovicemi a Valchou.

„Policisté muže zadrželi půl hodiny po činu. Okamžitě byli umístěni do policejní cely a odtud pak putovali do vazební věznice," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Ke znásilnění došlo v sobotu 27. února letošního roku. Ženu postávající na silnici muži nalákali do svého Volkswagenu Passat a na zadním sedadle ji jeden po druhém znásilnili. Od jednoho z nich navíc utržila i facku, protože se snažila bránit.

Muži ani po činu dívku z auta nepustili, ale zamířili s ní do Domažlic.
„Zastavili na čerpací stanici, kde se ženě podařilo z auta utéct a zavolat policii. Násilníci okamžitě z místa ujeli. Policisté od ženy získali popis obou mužů i vozidla, ve kterém k trestné činnosti došlo. Na základě bleskového a perfektně odvedeného pátrání bylo vozidlo do půl hodiny vypátráno," dodala Brožová.

Za spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění hrozí cizincům v případě odsouzení trest odnětí svobody na dva roky až deset let.