Nově už ale neobjíždí pacienty po celém Plzeňském kraji, ale dělí se s dalšími mobilními odběrovými týmy z plzeňské fakultní nemocnice a hasičů. Sama obsluhuje okresy Klatovy, Domažlice a Tachov. Během dne odebere vzorky 60 až 80 lidem, které k vyšetření indikuje krajská hygienická stanice případně i na doporučení praktických lékařů. Jedná se o pacienty, kteří nemají z různých důvodů možnost dostavit se osobně na stacionární odběrová místa.

Domažlická nemocnice provozovala odběrovou sanitu už na jaře. V druhé vlně pandemie začala opět jezdit 23. září. Za pacienty vyjížděla každé úterý a čtvrtek až do minulého týdne (15. 10.), kdy byl její provoz pozastaven. Za necelý měsíc provedla stěry 750 pacientům a najela téměř 5000 kilometrů. V tomto týdnu opět požádal krizový štáb pro zdravotnictví Plzeňského kraje Domažlickou nemocnici, aby provoz sanity obnovila. "Vůz máme připravený, personál zaškolený, takže jsme mohli okamžitě reagovat a dnes už opět jezdí. V odběrovém týmu je vždy řidič a odběrový pracovník, což je buď sestra nebo medik," říká mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

Domažlická nemocnice zatím neprovozuje stacionární odběrové místo. Stanoviště má připravené, ale nedostala pokyn ho aktivovat. Z krajských nemocnic mají odběrová místa zprovozněná Klatovská a Rokycanská nemocnice. Jejich kapacity opětovně navyšují. V současnosti jsou přes 1300 lidí týdně. Od 2. listopadu to bude minimálně 1900 lidí týdně.