Co to pro oba kluby znamená v praxi? Například i to, že hráči prvoligového A mužstva Viktorie, kteří budou po zranění či budou mít trest za čtyři žluté karty, budou moci nastupovat ve třetí lize v dresu Domažlic, aniž by v klubu hostovali.

Vydělají na tom obě strany. Hráči Viktorie budou mít i po vystoupení juniorky z ČFL (juniorské týmy ligových klubů budou hrát od nové sezony vlastní soutěž) možnost rozehrát se ve třetí lize a Jiskra může využít pro svůj tým služeb talentovaných i zkušených fotbalistů Viktorie.

„Se spoluprací s Viktorií máme ty nejlepší zkušenosti. Tím, že jsme se stali její farmou, se vzájemné vazby ještě více prohloubí," pochvaluje si prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček.

„Chceme sjednotit tréninkový proces a přiblížit i herní styl. I proto se bude náš trenér Stanislav Purkart zúčastňovat v Plzni každé pondělí porady sportovního vedení Viktorie," upřesňuje Ticháček.

To, že si Viktoria jako farmu vybrala právě Domažlice, není náhoda. „Domažlice vyhovují našemu záměru jak výkonnostní kvalitou, tak také geografickou polohou. V neposlední řadě pak pojí kluby dlouhodobá sportovní spolupráce a přesvědčení, že z této koncepce budou dlouhodobě profitovat oba," uvedl generální manažer plzeňské Viktorie Adolf Šádek.

„Z Viktorie mohou v libovolném zápase Domažlice posílit maximálně dva hráči z jedenáctičlenné soupisky A-týmu, kterou každý klub před sezonou zasílá na FAČR. Pohyb fotbalistů mimo tuto soupisku je neomezený, ale jen směrem z Plzně do Domažlic," dodal Šádek.