Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby však zaplombovaný přepravní kontejner nebyl v cílové zastávce zcela prázdný a přepravované součástky neznámo kde.

Komponenty byly údajně zcizeny a vznikla tak škoda za více než šest milionů korun. Vše v současné době vyšetřuje plzeňská kriminálka. Nikdo zatím netuší, kde by ztracené součástky mohly být, ani kdo je mohl po cestě odcizit a na jaké části trasy se tak stalo.

„Za jakých okolností a jak k tomuto trestnému činu proti majetku došlo, nyní šetříme," řekla policejní mluvčí Jana Tomková.

Skladníkům, kteří měli náklad vyložit, se tak po odkrytí plachty přepravního kontejneru naskytl pohled na prázdný prostor, kde nebylo vůbec nic. To i přesto, že nedošlo k rozbití pečetí u nákladu a díky tomu kontejner vypadal neporušený. „Po příjezdu kamionu bylo zjištěno, že přepravní kontejner má plomby opravdu neporušené," potvrdila mluvčí Tomková.

Firma Panasonic se ke zmizení součástek odmítla vyjádřit. „Mohu pouze potvrdit, že v této souvislosti probíhá vyšetřování," komentovala včera odpoledne situaci Renata Puldová z poškozené společnosti.