Na policisty se koncem září obrátil padesátiletý muž, který oznámil, že se dozvěděl od své známé (mladistvé dívky), že se měla stát obětí znásilnění. Ta si ale vše vymyslela.

Policisté po oznámení ihned začali zjišťovat veškeré okolnosti a poškozená mladistvá a její čtyřiadvacetiletý kamarád, který měl být svědkem události, na policii podali své vysvětlení. Shodně vypověděli proti pětadvacetiletému muži, který se měl dle jejich výpovědi jednání dopustit. „Mladistvá při podání vysvětlení uvedla veškeré detaily z incidentu a tvrdila, že šlo o znásilnění. Avšak druhý den po podání svého vysvětlení se ona i její kamarád, který předchozí den vypovídal obdobně jako dívka, znovu dostavili na policii a zde uvedli celou věc na pravou míru," sdělila mluvčí PČR Hana Kroftová. Oba znovu vypověděli, že se jejich výpověď z předchozího dne nezakládá na pravdě. Důvodem jejich lživé výpovědi mělo být, že oba po předchozí domluvě chtěli muži uškodit, z důvodu předešlého incidentu mezi pětadvacetiletým mužem a bratrem. Muži zákona ze služby kriminální policie a vyšetřování mladiství dívce předali záznam o sdělení podezření ze spáchání provinění křivé obvinění ve spolupachatelství a čtyřiadvacetiletému muži z podezření ze spáchání přečinu křivé obvinění ve spolupachatelství.

„Nejedná se o ojedinělý případ křivého obvinění. Kriminalisté se často setkávají s lidmi, kteří přijdou oznámit smyšlený skutek. Po prošetření popsaného jednání kriminalisté nakonec zjistí, že se čin nestal a občané si vše vymysleli," vysvětlila Kroftová. A to z toho z různých důvodu, aby mohli odůvodnit jiným osobám ztrátu peněz, které utratili nebo jako ve výše zmíněném případě, aby jiným uškodili. „Je potřeba, aby si oznamovatelé vymyšlených protiprávních jednání uvědomili, že se nakonec vše obrátí nakonec proti nim. Dle zákona kdo jiného lživě obviní z trestného činu, může být potrestán odnětím svobody až na dvě léta," uzavřela.