Modeláři ukáží kolejiště
KDY: 28. a 29. května 
KDE: Nýřany
Nýřanští železniční modeláři připravují v místním Společenském a kulturním centru v Revoluční ulici ukázku velkého modulového kolejiště s délkou tratí 60 metrů. Prohánět se na něm budou vlaky v měřítku TT čili 1 : 120. Veřejnost jej bude moci navštívit v sobotu od 10 do 17 hodin, v neděli od 9 do 16 hodin a v pondělí od 8 do 13 hodin. Současně s touto výstavou v sobotu pořádá Iron Monument Club Plzeň Den dětí na uhelné dráze v Nýřanech, na který bude možné se z Plzně dopravit parním vlakem. Více na imcplzen.cz.

Hasiči pořádají slavnosti
KDY: 28. května
KDE: Radnice
Sbor dobrovolných hasičů Radnice pořádá Floriánské slavnosti. Akce se bude konat 28. května od 14 hodin ve dvoře hasičského domu. V průběhu celého dne bude hrát kapela Bílá pěna. Občerstvení zajištěno. 

Skupina Arakain slaví 40 let
KDY: 27. května 
KDE: Mrákov
Kulturní dům Mrákov, Mekka chodského bigbítu, vás zve na další rockový koncert. Tentokrát v kulturním domě vystoupí stálice české hudební scény, metalová kapela Arakain, která na své tour oslavuje 40 let od vzniku. V čele této skupiny se vystřídali zpěváci Aleš Brichta nebo Petr Kolář a proslavila se například písněmi Zimní královna nebo Ztráty a nálezy.

Hlavní cenou bude divoké prase 
KDY: 28. května 
KDE: Horoušany u Houstouně
Rybářská sezóna je tady a tak se s rybářskými závody roztrhl pytel. Jinak tomu není ani v Horoušanech u Houstouně, kde Václav Konopík pořádá v sobotu 28. května rybářské závody. Zápis na akci bude od 6.30 do 7 hodin a startovné je 150 korun. Chytat se bude na jednu s jedním háčkem bez krmítka. Krmení zakázáno. Měří se celková délka ulovených ryb a hlavní cenou bude divoké prase. Bližší informace získáte na telefonním čísle 777 081 628.

Blíží se Den dětí
KDY: 29. května
KDE: Bělá nad Rabduzou
Město Bělá nad Radbuzou pořádá dětský den na téma Duhové léto. Akce se bude konat v neděli 29. května od 15 hodin na fotbalovém hřišti v Bělé nad Radbuzou. K vytvoření společného překvapení v průběhu události doporučují organizátoři přijít v jednobarevném oblečení.

Konají se pouťové dny v Mnichově 
KDY: 28. a 29. května
KDE: Mnichov 
Obec Mnichov s místními hasiči pořádá Pouťové dny v Mnichově. Konat se budou v sobotu 28. května a v neděli 29. května. V pátek zábava odstartuje ve 14 hodin hasičskou okrskovou sotěží. Večer ve 20 hodin se pak bude konat taneční pouťová zábava se skupinou To nic. V neděli se pak bude konat ve 14 hodin pouťová mše a vysvěcení sochy sv. Jana Nepomuckého. Občerstvení bude zajištěno na všech akcích.

Na plese vás roztančí 
KDY: 27. května
KDE: Horšovský Týn
Městské kulturní zařízení Horšovský Týn pořádá závěrečný ples Základního tanečního kurzu pro mládež pod vedením manželů Cíchových z taneční školy Dance. K tanci a poslechu zahraje kapela Simply cover band Plzeň. Společenská akce se bude konat v pátek 27. května od 20 hodin ve sále hotelu Šumava v Horšovském Týně. Vstupenky získáte v Informačním centru Horšovský Týn na adrese 5. května 50 nebo na tel. čísle 379 415 151. Vstupné je 160 korun a povinný dress code je společenské oblečení.

Přednáška přiblíží poutní cesty
KDY: 28. května
KDE: Loučim
Farnost Loučim a Obecní úřad Loučim pořádá přednášku, na které se budou promítat obrázky a fotografie vztahující se k Mons. Vladislavu Syslovi a také k historii Česko – bavorských poutí doNeukirchen beim Heiligen Blut. Přednášet a promítat bude Haymo Richter. Akce se bude konat v sobotu 28. května od 16 hodin v sále restaurace Loučim.

V Aši chystají Den pro rodinu
KDY: 28. května
KDE: Aš
Sobota 28.května bude v Aši patřit akci Den pro rodinu a Sousedskému food festivalu. Akce se uskuteční na dvou místech a to sice na Poštovním náměstí a v Saďáku. Program začíná od 11 hodin.

U pramene bude kulturní program
KDY: 28. a 29. května
KDE: Mariánské Lázně
Na kulturně ozdravnou kúru můžete až do neděle do Mariánských Lázník Ferdinandovu prameni, kde Spolek Švihák nabídne o víkendu pestrý kulturní a sportovní program. Začátek akce je dnes od 16 hodin.

Na statku můžete směnit oblečení
KDY: 28. května 
KDE: Královské Poříčí 
Máte ve skříni nějaký nevyhovující kousek, který by ale mohl ještě posloužit někomu jinému? Oblečení doneste na jedinečnou akci s názvem SWAP, kde ho třeba budete moci vyměnit za jiný kus oblečení. Akce se koná v areálu statku Bernard od 15 hodin. 

Vyberete si čerstvou zeleninu
KDY: 27. května
KDE: Karlovy Vary
Farmářské trhy se budou opět konat před Městskou tržnicí v Karlových Varech. Můžete se těšit na stánky regionálních pěstitelů a výrobců, kteří nabízejí poctivé domácí produkty a výpěstky. Trhy se konají 27. května od 9 hodin.

Prazdroj obsadí kotle s polévkami
KDY: 29. května
KDE: Plzeň
Další edice plzeňského Festivalu polévky provoní 29. května nádvoří Plzeňského Prazdroje. V nabídce bude česká klasika, asijská exotika, polévka z mořských plodů a další. Polévky uvaří kuchaři ve čtyřicetilitrových kotlích přímo před zraky návštěvníků. Vstup na akci, která začne v 11 hodin a skončí v 17 hodin, je zdarma.

Kapela Plexis zahraje U Vodníka
KDY: 28. května
KDE: Tachov
S hity nabušeným playlistem přijede do Tachova zahrát punková legenda, skupina Plexis. V první části večera, který začne v hospůdce U Vodníka 28. května v 18 hodin, zahraje ska-punková kapela Nízká úroveň. Vstupné v předprodeji stojí 190 korun , na místě bude lístek za 250 korun.

Připomínáme si 80 let od atentátu
KDY: 27. května
KDE: Horažďovice
Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech pořádá přednášku k 80. výročí útoku na zastupujícího říšského protektora a šéfa RSHA Reinharda Heydricha. Přednášku s názvem Heydrichova reforma správy protektorátu povede archivář klatovského muzea Jan Jirák. Akce se bude konat 27. května od 17 hodin v přednáškovém sále muzeu. Plné vstupné je 60 korun a snížené 30 korun.