Kloub mu navíc otekl a trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba raději Vladimíra Daridu stáhl ze hřiště. Před utkáním třetího předkola Ligy mistrů nechtěl riskovat a přijít o jednoho z klíčových hráčů.

V sobotu ještě trénoval individuálně, ale už v neděli se do přípravy s mužstvem zapojil naplno. A bez úlev absolvoval i včerejší předzápasový trénink v Tallinnu.

Jak k vašemu zranění vůbec došlo?
Při souboji mě protihráč trefil kolíky kopačky do kotníku. Měl jsem na kotníku tržnou ránu a otekl mi, což následně způsobovalo bolest. Společně s fyzioterapeutem jsme ale na tom zapracovali, otok opadává a věřím, že do zápasu budu úplně v pořádku. Je to lepší a lepší.

Je pro vás výhodou, že i k vzhledem ke spíše defenzivnímu způsobu hry soupeře hrajete první zápas v Estonsku?
Věřím, že je to takhle lepší. Můžeme hrát v prvním zápase ze zajištěné obrany a nemusíme se hrnout tolik dopředu, nemusíme vstřelit hned v prvním zápase střílet více gólů, jak by tomu bylo v případě, kdybychom hráli úvodní duel doma. O to se nám nejspíš bude hrát v Tallinnu lépe.

Ulevilo se vám po příletu do Tallinnu, kde je příjemná teplota 24 stupňů, zatímco v Česku panují tropická vedra?
V Tallinnu je to lepší, i kdy je tu větší teplo, než jsme čekali. V neděli jsme ale trénovali v Plzni a to vedro bylo úmorné. Vůbec jsem nezáviděl fotbalistům Sparty a Jablonce, kteří hráli v tomhle počasí soutěžní zápas, to asi nebylo nic příjemného.

Dá se vůbec trénink v takovém vedru upravit tak, abyste nevydali dva dny před důležitým zápasem zbytečně mnoho sil?
Naštěstí máme v Doosan Areně vysokou tribunu, která tím pádem dělá velký stín, takže se to dalo vydržet.

V Estonsku panují dlouhé bílé noci, stejně jako jste to zažili před dvěma lety v Trondheimu. Jak to snášíte, když potřebujete usnout a venku je pořád světlo?
Mně tohle problém nedělá. Já si lehnu a spím, ať je světlo nebo tma. Se spaním určitě problém mít nebudu, mě světlo netrápí (směje se).

Jak vidíte sílu vašeho soupeře Nomme Kalju?
Mají velmi dobře propracovanou defenzivu, doma nedostávají skoro vůbec žádné góly. Mají také velmi rychlou přechodovou fázi a z toho ramenní nebezpečné brejky. Toho se musíme vyvarovat, nesmíme udělat chyb v rozehrávce, abychom je tím nepustili do protiútoku.

Co vám o hře estonského mistra prozradilo video ze zápasu s Helsinkami?
Více méně koresponduje s tím, co už jsem říkal. Kalju hrálo ze zajištěné obrany, góly vstřelilo z brejku a ze standardní situace.

Překvapilo vás, že postoupil estonský mistr a ne Helsinky, které mají ve svém středu známější hráče se zkušenostmi například z anglické Premiere League?
To, že Helsinky mají známější hráče, o tom dnešní fotbal není. Rozhodují výkony na hřišti. Kalju hrálo především velmi dobře jako tým a určitě má v mužstvu i hráče, kteří jsou na tom velmi dobře individuálně.

Co říkáte na to, že Kalju prožívá podobnou euforii jako Viktoria před dvěma lety v kvalifikaci Ligy mistrů a už proto bude důležité takový tým nepodcenit?
To je pravda, už kvůli tomu je nesmíme podcenit. To nepřipustíme, chceme v Tallinnu uhrát co nejlepší výsledek.

V mužstvu estonského mistra vládne nejspíš pohoda, trenér Prins se po postupu přes Helsinky ostříhal dohola. Vnímáte tu euforii soupeře?
To slyším poprvé, ale podle toho je v mužstvu asi dobrá nálada. Doufám, že jim tu pohodu překazíme.

Jaký výsledek byste bral?
Třeba jako v prvním zápase v Neapoli, kde jsme vyhráli 3:0 (usměje se).