Diváci se mohou těšit na představení ve stylu Walta Disneyho, na americkou lampu smrti, exotickou drezúru indických opic, klauniádu, drezúru velšských poníků, pyramidu bulharského sokola, drezúru fríského hřebce. Také se představí artisté ve světelné show Hula Hop a Rolla rolla show. Zlatým hřebem programu je smečka berberských lvic.

Cirkus Carini v současné podobě byl založen v roce 2001 Arnošten Alešem spolu s dalším nositelem slavného cirkusového jména Františkem Navrátilem. Ale první oficiální zmínky o cirkuse jsou už z roku 1880, kdy cirkus putoval českými zeměmi.

„Když jsem byl malý kluk, hráli jsme v seriálu Hubertus. Můj táta dělal veškeré kaskadérské kousky za pana Dočolamanského ve filmu Adéla ještě nevečeřela. A manželčina rodina spolupracovala s Vlastou Burianem. A dokonce mu dělali bramborové placky s meltou ke svačině," pochlubil se František Navrátil.

Jako perličku nám dále prozradil tradici předem dohodnutých svateb mezi cirkusáky. „Mám jednu sedmnáctiletou dceru, už má připraveného ženicha, a u té druhé už to klaplo. Před rokem a půl se mi narodil syn a i ten je už zadaný. Není to úplně dané, ale většinou to vyjde."

Dozvídám se, že udržet prosperující cirkus není dnes vůbec snadné.

„Už jen samotná nafta je drahá. Tady máme osm návěsů, čtyři tahače, tři nákladní auta, k tomu ještě osobní auta. Potom elektřina, krmení, platy. Manželka se mi stará o ekonomickou stránku, tchán shání seno, piliny… Je to dřina, ale nedokážu si představit, že bych dělal něco jiného," říká pan Navrátil.
Cirkus můžete navštívit od čtvrtka do neděle. Samotná představení začínají vždy v 17 hodin, až na sobotu, kdy závěrečné představení začíná už v 11 hodin.

Aneta Škardová

František Navrátil se lvicemi.