„Mě se takové oslavy osvobození moc líbí,“ řekl David Brenner z Chebu. „Slyšel jsem už z mnoha míst, že to jsou vyhozené peníze. Já s tím ale nesouhlasím. Za prvé takové akce přilákají do města mnoho lidí a za druhé oslavy konce druhé světové války si zaslouží pozornost. Pietní akce jsou samozřejmostí, ale nikoho to k památníku bohužel nepřiláká.“ Spousta lidí, kteří si na chebské náměstí našli cestu, byla stejného názoru. Našlo se ale pár, jež byli toho názoru, že takové velkolepé oslavy jsou zbytečné. „Nevím, kolik to stálo peněz, ale malá částka to asi nebyla,“ uvedl Josef Pěnkava z Chebu. „Chápu, že takové představení diváci uvítali, je to ale otázkou názoru. Osobně si myslím, že pietní akty jsou dostačující.“

Další zajímavostí bylo premiérové promítání dokumentu s názvem Tajemství podzemní továrny v Chebu. Ten by měl uvést na pravou míru dohady o tom, zda na chebském letišti nějaká podzemní továrna vůbec byla.Po oba dny byl navíc ve dvoře v chebské Hradební ulici postavený vojenský kemp, kde příznivci military zhlédnou ukázky dobové výstroje, výzbroje a techniky.

„Moc se mi to všechno líbilo,“ řekl devítiletý David, který se na velkolepou akci přijel s rodiči z Aše. „Jako každému klukovi se mi nejvíce líbila bitva na náměstí a vystavená vojenská technika. Můj čtyřletý bráška se ale při střelbě bál. O druhé světové válce jsme toho moc neučili, takže zatím příliš nevím.“