Prezident Miloš Zeman vystoupí 21. února ve Sněmovně a podpoří senátní verzi zákona o ochraně přírody. Řekl to při své úterní návštěvě Plzně s tím, že senátní verze chrání zájmy šumavských obcí. Senát totiž minulý týden povýšil práva obcí v národních parcích. Právě Šumavu prezident označil za bolavé místo Plzeňského a Jihočeského kraje. „Mnohokrát jsem jí prošel, dokonce i se svýma bolavýma nohama jsem vystoupil sedm kilometrů na Plešné jezero," řekl Zeman.

Plzeňský kraj označil po Praze a Středočeském kraji za nejbohatší kraj z hlediska mezd a přepočtu hrubého domácího produktu na hlavu. „Mojí prioritou je ekonomická diplomacie a soukromou prioritou hospice a sociální zařízení," uvedl prezident.

Zeman v Plzni podpořil i stavbu spalovny. „Chtěl bych ji velmi podpořit proti šílencům zelených aktivistů. Je potřeba napříč politickým spektrem vytvořit koalici rozumných lidí," řekl.

O péči o seniory a také o tom, jestli je pro děti bez rodičů vhodnější dětský domov či pěstounská péče chce s hejtmanem Bernardem hovořit. „Já si myslím, že obojí je dobré a chci pana prezidenta přesvědčit, že péče v dětských domovech v Plzeňském kraji je kvalitní. Před Vánoci jsem všechny kromě dvou navštívil," řekl hejtman.

Náměstkyně hejtmana pro školství a cestovní ruch Ivana Bartošová (Koalice pro PK) dodala, že právě z toho důvodu prezident Zeman ve středu navštíví Dětský domov Čtyřlístek v Plané. „Tam jsou nezletilé matky s dětmi a málokteří pěstouni by si k sobě vzali mladou matku s dítětem," míní Bartošová.

První den prezidentské návštěvy v Plzeňském kraji jste mohli sledovat v on-line reportáži ZDE.