„Předchozí výstavy se věnovaly historii obce a okolí, slavným rodákům obce, Šumavě, Praze a dalším námětům. Připravovaná výstava bude tentokrát věnována sběratelství různých předmětů. Je složena ze sbírek občanů obce a okolí a Městského muzea Horažďovice. K vidění zde budou staré radiopřijímače, žehličky, strojky na maso a koření, kapesní kalendáře, pivní lahve, reklamní cedule hospod a pivovarů, zápalkové nálepky a originální obaly, papírové ubrousky, ořezávátka na tužky, podnikové odznáčky a řada dalších zajímavostí,” popisuje chystanou výstavu organizátor Václav Drha.
Svoje sběratelské poklady ochotně zapůjčili sběratelé z Velkého Boru, ale také Ivana Zoubková z Horažďovic, Hana Kotmelová z Tchořovic, Tomáš Cihlář z Pačejova, Bohuslav Šotola z Nepomuku a Pavel Janeček z Olšan.

„Součástí expozice budou fotografie Jana Devery z Horažďovic, obrazy Anny Cibulkové z Nové Vsi a Miloslava Fajce z Horažďovic,” pokračuje Drha.
Po dobu trvání bude k zakoupení kniha Tomáše Cihláře s názvem „Pošumavské pivovary“, která zachycuje historii pivovarnictví v této oblasti.
Výstava ve Velkém Boru bude zahájena v pátek 21. října v 17 hodin a potrvá do neděle 13. listopadu. Součástí vernisáže bude vystoupení tamního pěveckého sboru VELKOBOR.