Vše začne o nadcházejícím víkendu 18. a 19. září při Dnech evropského kulturního dědictví, kdy se hlavní program těchto dnů uskuteční v sobotu na kolbišti „V Ráji“.

Od 20. do 26. září je připraven slavnostní týden oslav 750 let města Klatov. „V pondělí 20. září srdečně všechny zveme do klatovského divadla, kde je připraven zábavný pořad Zazpívají i starostové?, kterým budou provázet zpěvačky Monika Absolonová a Radka Fišarová společně s Janem Sudou. Kromě písniček je připraveno i povídání s porevolučními starosty. Možná se moderátorům podaří naše starosty i rozezpívat, takže se máme určitě na co těšit. Vstupenky jsou již v předprodeji v divadle,“ zve místostarostka města Věra Tomaierová.

Ve středu 22. září se na hřišti v Klatovech uskuteční přátelské fotbalové setkání internacionálů ČR s klatovskými fotbalisty. Toto utkání startuje v 17 hodin a těšit se i zde můžete na celou řadu hvězd jak ze sportu, tak z kultury.

„V sobotu 25. září je připraven Ples města Klatov, který se uskuteční v kulturním domě od 20 hodin. Tam vystoupí cimbálová muzika, ABBA Stars, UFO 96, MARS, Dj. Tazzy a další hudební skupiny. Těšit se můžete i na hlavní hvězdu programu, zpěvačku Ivetu Bartošovou. Vystoupí také taneční skupina Krok a B.B. Stars. Určitě si tímto plesem můžete zpříjemnit chmurný podzim,“ zve do Klatov Tomaierová.

„O den později 26. září je připraveno slavnostní ukončení oslav tradiční Svatováclavskou jízdou. Ta odstartuje v 10 hodin dopoledne v Dolanech. Na klatovské náměstí průvod dorazí v poledne, kdy bude sv. Václav přivítán starostou města. Pak bude následovat bohatý doprovodný program, ve kterém vystoupí orchestr KT – Band, žongléři, Věra Martinová či hudební skupina F.R.C. Po setmění vše uzavře zhruba v 19.30 hodin ohňostroj,“ dodala Alena Kunešová z Městského úřadu v Klatovech.