Ples handicapovaných je společenskou událostí, která má za úkol prezentovat život a volnočasové aktivity pro osoby se zdravotním postižením. Jde o šanci propojit v jeden večer svět handicapovaných a zdravých lidí. "Pro návštěvníky je připraven pestrý doprovodný program. Vystoupí lidé s handicapem i bez něj. Mezi účinkujícími se představí tanečníci z Marty Dance Klatovy, tanečníci na vozíku z SKV Praha v párovém tanci, tanečníci ze ZUŠ Rokycany a další. K poslechu zahraje skupina Orion. Součástí plesu budou ukázky florbalu na elektrických vozících pro tělesně postižené. Chybět nebude ani oblíbená losovačka o hodnotné ceny. Tradičně není vyžadován plesový oděv a návštěvníci si budou moci vyzkoušet strávit část plesu na mechanickém vozíku," pozval předseda spolku Lenox Lukáš Kroupa.

Ples handicapovaných je součástí projektu „Pomáháme smíchem“, jehož základ byl položen v roce 2013. Jeho náplní je pořádání kulturních akcí v Klatovech. V současnosti jde o stand-upové představení,, Na Stojáka“ (od roku 2012) a „Ples handicapovaných“ (od roku 2015). Účelem tohoto programu je získávání peněžních prostředků na činnost sportovního klubu vozíčkářů SK Indians Plzeň. Dále pak jde o propagaci powerchair hockey, spolku Lenox a jeho partnerů.

Spolek LENOX z. s. se sídlem v Plzni funguje od roku 2012 a zajišťuje provoz sportovního klubu SK Indians Plzeň, jehož členové se věnují florbalu na elektrických vozících. Vznikl po vzoru známého plzeňského klubu hokejistů. Působení týmu Indians má celonárodní přesah. Hráči se zúčastňují české ligové soutěže i turnajů mezinárodních. Kromě sportovní činnosti jsou realizovány také vzdělávací a osvětové akce. Jde na příklad o projekt Asistent na zkoušku a v praxi, cestovatelský projekt Electric Eccentric nebo účast na akcích typu: Táhneme za jeden provaz, Sportmánie nebo Dny handicapované mládeže atd., Lenox se také od roku 2020 věnuje obchodním aktivitám, při kterých se snaží vlastními silami vydělávat na svůj chod.

Vstupenky budou k dispozici v předprodeji v MěKS Klatovy, případně na stránkách www.lenoxos.cz. Cena vstupenky v předprodeji je 250 Kč, na místě 300 Kč. Výtěžek ze vstupného přímo podpoří sportovní florbalový klub vozíčkářů SK Indians Plzeň.