O tom jsme si povídali s vedoucí kulturního zařízení v Horažďovicích Libuší Mužíkovou.

Na co se mohou těšit příznivci divadla a muziky v Horažďovicích?

Letošní podzimní nabídku divadelních představení opět připravujeme ve spolupráci se Stálou divadelní scénou v Klatovech. Milovníci divadla se proto mohou těšit teď v říjnu na komedii Divadla Kompanyje 1 + 1 = 3, v listopadu uvedeme francouzskou komedii Dva na kanapi, v lednu to bude hra Otakara Jiráka Smím prosit?, se kterou přijede Městské divadlo Mladá Boleslav. V únoru přijede C. K. Divadlo Pluto s komedií ze života Mejdan manželek šílených aneb manželství je kabaret a v dubnu je na programu zápletka po anglicku Něžné dámy, kterou přiveze Docela velké divadlo.

Snažíte se pro diváky zlepšovat i prostředí, co nového čeká návštěvníky kulturního domu letos?

V horažďovickém kulturním domě máme v letošním roce nové židle. Již nebude nikdo rušit vrzáním. Město Horažďovice totiž v letošním roce uvolnilo finance na nákup 330 kusů nových židlí. Výrobcem je podnik Tvar, v. d., Klatovy, který se podílel na vybavení kulturního domu již v roce 1964.

Divadla ale nejsou jedinou kulturou v Horažďovicích. Co chystáte například pro mladé?

Letos jsme připravili poměrně bohatou nabídku tanečních zábav. Tuto sérii odstartovala 2. října skupina Krleš a vše bude pokračovat 9. 10. koncertem kapely Extraband revival Plzeň, 16. 10. vystoupí Zvlášňý škola, ale chystáme i vystoupení populární travesti show skupiny Hanky Panky s názvem Z pohádky do pohádky, která u nás vystoupí v kulturním domě na začátku listopadu. Připravena je i řada pořadů pro školy a další akce. Prostě každý si může vybrat, jaký program navštíví.