Rallye Šumava

Kdy: od 19. dubna od 14 hodin
Kde: náměstí Míru v Klatovech
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Rallye Šumava je tradičně doplněné o doprovodný program. Na náměstí v Klatovech si tak už od pátečních 14 hodin užijí jak dospělí, tak i malí fanoušci rallye při různých soutěžích a zábavě. Projet se budete moci i v nových vozech Škoda Kodiaq a Superb, které zde mají předpremiéru. V 16 hodin odstartuje historická rallye a autogramiáda jezdců Rallye Šumava. V 18 hodin pak Rallye Šumava oficiálně odstartuje. Ve 20 hodin se můžete těšit na koncert kapely Tři Sestry revival. Podobný program si můžete užít i v sobotu od 14 do 17:30 hodin.

O dlouhé historii kalamářů v Pavilonu skla

Kdy: 20. dubna od 14 hodin
Kde: Pavilon skla v Klatovech
Za kolik: 80 Kč
Proč přijít: Máte poslední možnost podívat se na výstavu kalamářů v Pavilonu skla. Výstavu je možné vidět v průběhu komentované prohlídky s plzeňským sběratelem kalamářů Zdeňka Sluky, který většinu kalamářů na výstavu zapůjčil. Vyzkoušet si můžete také ruční psaní inkoustem a perem.

Strážovská pouť a výstavy

Kdy: 20. a 21. dubna od 10 do 17 hodin
Kde: Strážov, budova městského úřadu
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Strážov o víkendu ožije poutí. Na své si přijdou samozřejmě hlavně děti, ale jsou připraveny i akce pro dospělé. V budově městského úřadu budou v sobotu i v neděli k vidění hned dvě výstavy. V přízemí radnice pak bude své obrazy vystavovat malíř Alois Anderle z Bezděkova spolu s hostující malířkou Vlastou Weberovou. V prvním patře pak můžete navštívit výstavu s názvem Svět panenek.

Den proti úložišti na Horažďovicku

Kdy: 20. dubna od 15 hodin
Kde: náves ve Velkém Boru
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Pokud nesouhlasíte s umístěním úložiště jaderného odpadu v Pošumaví, můžete se přijít vyjádřit na náves do Velkého Boru. Právě zde se v sobotu od 15 hodin koná protestní akce. V 16:15 proběhne v kulturním domě hodnocení akce, následovat bude diskuze u kávy zdarma s hudbou Nektar Boys.