Doladíme na Šumavě

Kdy: 18. května od 18 hodin
Kde: Hotel Šumava, Železná Ruda
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: V Železné Rudě vystupuje v sobotu v podvečer folková plzeňská kapela Doladíme. Skupina v obsazení Aneta Šteklová - kytara, Roman Štekl - basa a Lenka Leny Lászlová - violoncello hraje vlastní tvorbu a jelikož se jí zželelo šuplíkových písniček, chce se o ně podělit s posluchači.

Guláš fest a závody babet

Kdy: 18. května od 9 hodin
Kde: zámek Bystřice nad Úhlavou
Za kolik: 250 Kč, děti do 10 let zdarma
Proč přijít: Kombinaci dvou akcí připravili na zámku v Bystřici nad Úhlavou. Areál se otevřen už v 9 hodin, v 10 hodin pak startuje závod babet. V poledne vyhlásí vítěze a na závod plynule naváže guláš fest. V ceně vstupného dostanete tři soutěžní porce guláše. V 16 hodin se všichni dozví, který guláš byl nejlepší. Od 17 hodin vystoupí skupina Blizzard. Na místě je připraven i program pro nejmenší návštěvníky.

Kvíz v klubu Falcon

Kdy: 17. května od 19 hodin
Kde: klub Falcon, Klatovy
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Protáhněte své mozkové závity a pobavte se s přáteli u kvízu v klubu Falcon. Čeká vás pět kol s celkem 51 otázkami z oblasti přírodních věd, filmu, hudby, sportu, historie, zeměpisu a mnoha dalších témat.

V Den muzeí do muzea zdarma

Kdy: 18. května od 9 hodin
Kde: Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech připravilo na 18. května, tedy Den muzeí, pro návštěvníky překvapení ve formě volného vstupu. Kromě muzea samotného je volný vstup také do barokní lékárny U Bílého jednorožce v Klatovech.

Den zdraví pro Sušici

Kdy: 17. května od 9 do 15 hodin
Kde: náměstí Svobody v Sušici
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Sušická nemocnice a Všeobecná zdravotní pojišťovna připravily ve spolupráci s městem na pátek Den zdraví pro Sušici. Lékaři a sestry z nemocnice na náměstí všem zájemcům zdarma změří krevní tlak, glykémii, cholesterol i vypočtou BMI. Výsledky vyhodnotí ihned na místě a případně i doporučí další vyšetření.

Hajzlbáby aneb Každý tam musí

Kdy: 17. května od 19:30 hodin
Kde: amfiteátr ZUŠ Sušice
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Užijte si bláznivou komedii s detektivní zápletkou v podání spolku SušDivOch, nudit se nebudete. Akce proběhne jen za dobrého počasí.

Setkání sběratelů zápalkových nálepek

Kdy: 17. května od 13 do 22 hodin, 18. května od 8 do 12 hodin
Kde: restaurace Zlatá Otava, Sušice
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Zápalky se v Sušici už nevyrábí, tuto historii tak alespoň připomenou sběratelé zápalkových nálepek, kteří se sejdou v sobotu a v neděli v restauraci Zlatá Otava.

Česko-bavorská neděle

Kdy: 19. května od 9 do 17 hodin
Kde: hranice Železná Ruda - Bayerisch Eisenstein
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Přijďte na mezinárodní bleší trh na hranici mezi Českou republikou a Německem. O hudbu se postará hned několik kapel, k ochutnání budou regionální kulinářské speciality.