Sušice

Hudební festival Šumava Rocks má za sebou již  devatenáctý ročník. Naposledy se konal na starém ostrově Santos v Sušici. Dvacátý ročník bude podle organizátorů v novém a slavit se bude ve velkém. Ostrov Santos totiž projde kompletní proměnou.

Na pódiu festivalu Šumava Rocks zářila řada hudebních hvězd. Festival do Sušice každý rok láká stovky nadšenců, jde prý o jednu z největších hudebních akcí na Šumavě.

„Nic podobného na Sušicku a na Šumavě není, a proto je tento festival již tradiční záležitostí. Prostor tady dostávají jak nové začínající  kapely, tak ty ostřílené, bez kterých bychom si festival už nedovedli představit. Poprvé v historii na festival zavítala  kapela Tata Bojs. Předvedla se  hiphopová formace PSH, vystoupili členové Monkey Business Roman Holý s Matějem Ruppertem, trash-popová skupina 100°C a dorazila  i Ema Brabcová s kapelou Luno. Rozjezd festivalu a afterparty obstarali Dj Maceo, Dj Friky a Dj Robot, k tomu přálo počasí, takže se letošní ročník vydařil," informoval  za organizátory Jan Šmatera.

Tento festival vznikl před devatenácti lety z iniciativy Američana Marka Shellyho a Sušičanů Luboše Skřivance a Romana Holého.

„V posledních letech  se tento festival potýkal s malou návštěvností a s velkou nepřízní počasí. Věříme, že letošní rok tomu udělal přítrž, počasí  vydrželo a festival měl dobrou návštěvnost, v hlavním programu se na Santosu pohybovala zhruba tisícovka diváků," dodal jeden ze zakladatelů a organizátorů akce Roman Holý.

Ten s Matějem Ruppertem do Sušice přijel ze zahajovacího koncertu festivalu České.hrady.cz.

„Přijeli jsme do Sušice ve spěchu, byl tam složitý přejezd, takže jsme si ty přípravy moc neužili. O to veselejší byl pro nás závěr festivalu," nechal se slyšet Roman Holý.

„Do Sušice jezdíme pravidelně, líbí se nám tady a vždy se na tento festival těšíme," nechala se slyšet divačka Vendula Hořká.

Klatovy

Téměř dva tisíce příznivců zaplnilo v sobotu večer také náměstí Míru v Klatovech, kde koncertovala legendární kapela Katapult. „Byla to úžasná atmosféra, hrálo se nám moc dobře. Klatovsko je naší srdcovou záležitostí a naši fanoušci to vědí," nechal se slyšet Olda Říha.