Kulturní dům slavil 40 let od otevření a stejné výročí má i hit zpěváka Holky z naší školky, který nesměl na koncertě chybět. „Tahle písnička mi zahýbala životem a zaplať Bůh za ni. Písnička byla psaná na zakázku pro jeden zábavný televizní pořad. Měla být pohodová, o holkách a nikdo netušil, jak se to zvrtne. Nikdo nemůže odhadnout, jaká píseň bude hit, ale vše se nějak skoulelo, že ji zpívám doteď. Znají ji všichni, což mě moc těší a hned dvakrát. Díky písničce Holky z naší školky jsem teď tady u vás v Klatovech. My jsme ji sice nazpívali v roce 1982, ale raketový start měla až v roce 1983, kdy jsme získali i zlatou desku,“ řekl zpěvák, který v Klatovech nebyl poprvé, zpíval ve městě pod Černou věží mnohokrát. Naposledy před sedmi lety, kdy má koncert spojený s narozením vnuka.

Své fanoušky potěšil svými známými hity jako Diana, Bílá královna, V pohodě a závěr patřil s písní Můj čas vzpomínce na Hanu Zagorovou.

Masopust v Železné Rudě.
Železnou Rudou prošel masopustní průvod v čele s koňským povozem

Zpěvák má dle svých slov stále plno práce, ale plánuje již zvolnit. „Mám na Moravě svůj rádiový hodinový pořad, mám před sebou plno zajímavých věcí, chystají se i vzpomínkové akce na Hanku, mám několik nabídek i na zpívání v cizině, kde jsem překvapený, že i tam mě chtějí. Ale řekl jsem si letos trochu zvolním, že už se nebudu tak honit, šetřit se a užívat si života. Nebudu hrát dvakrát třikrát denně, ale jednou, na to se budu těšit. A když pojedu sem do Klatov, na to se budu těšit dvakrát,“ sdělil své plány Hložek.