Jestli je zpěvák klatovské tanz metalové skupiny Trautenberk Tomáš Paima zvaný Obrouš v hudebním nebi, pak se určitě bude v sobotu 5. dubna pečlivě dívat na zem. V tento den totiž jeho kamarádi uspořádají v klatovském kulturním domě Obrfest, jehož smyslem je za prvé uctít Paimovu památku a za druhé pomoci finančně jeho rodině.

Paima zemřel ve svých 30 letech koncem ledna při návštěvě Španělska. Po zveřejnění této informace dostala kapela obrovské množství kondolencí od fanoušků i muzikantů a krátce poté se zrodila myšlenka, že by bylo vhodné uctít Obroušovu památku.

„Přemýšleli jsme, jak našemu Jemnostpánovi vzdát hold a společně na něj zavzpomínat. Jelikož byla muzika prakticky celý jeho život, provázela ho na každém kroku a jeho kapelním snem bylo uspořádat koncert lokálních kapel v klatovském „kulturáku", nemělo smysl moc dlouho přemýšlet," informoval člen skupiny Trautenberk Dalibor Dvořák a dodal: „Díky dobré vůli vedoucí kulturního střediska v Klatovech se podařilo domluvit dobré podmínky a vybrat volný termín – 5. duben."

Výběr kapel byl hodně rychlý – jde o kapely, které s Trautenberkem sdílely podia a Obrouš je měl rád. Všechny oslovené skupiny ihned souhlasily i přesto, že na akci zahrají bez nároku na výdělek. Samozřejmě včetně spousty dalších, kteří se na organizaci podílejí.

Nepřijedou ale úplně všechny kapely, které by na Obrfestu rády vystoupily. Hentai Corporation a Vanessa (i přes jejich zájem) na akci z důvodu koncertního vytížení zahrát nemohou, zapojí se však do podpory jinou cestou. I tak ale bude na pódiích pořádně živo, vystoupit má celkem třináct skupin.

„Vůbec jsme neváhali, okamžitě jsme do toho šli. Obrouše jsme měli rádi, byl to veselý chlapík, který si dokázal užívat života. Jeho smrt nás zasáhla a chceme takhle uctít jeho památku. Věřím, že i když bude koncert věnován jeho památce, že se tam všichni pobavíme, on by si to určitě takhle přál," řekl Deníku Miroslav „Prasopes" Cisler z formace Kníry, kromě níž se na pódiu představí i BTnJ, V3SKA, Lord, Head Down a další. Skupiny se v kulturním domě podělí o dvě stage, jedna bude v hlavním sále a druhá v kavárně. Začátek bude v 18 hodin. Vstupné bude stokoruna + dobrovolné. „Výtěžek ze vstupného bude věnován Obrově rodině na pokrytí nákladů spojených s převozem těla ze Španělska," dodal Dvořák.

Vybrána by mohla být nezanedbatelná částka, neboť do kulturního domu se již chystá řada fanoušků. Tomáš Paima byl mezi nimi velmi oblíbený.

Zatímco termín hudební akce věnované Paimovi je již znám, termín posledního rozloučení dosud nemohl být stanoven, údajně kvůli komplikacím s převozem těla. „Obřad, který se měl konat v únoru, byl zrušen a nový termín není znám," řekl bez bližších podrobností ředitel Technických služeb města Klatov, pod které patří i tamní pohřební služba, Peter Pošefka.

Obrfest Klatovy

Kulturní dům Klatovy (dvě stage), 5. dubna v 18 hodin.

Účinkující skupiny: Trautenberk, Kníry, BTnJ, V3SKA, Budulínek, Lord, Head Down, Delusion, Snail, Concrete, Positive Mind, S.V.Z., Frajara Putika.