„Pořádali jsme druhý ročník předvánočního setkání našeho souboru s diváky a příznivci lesního divadla. Zatímco loni jsme jen zpívali koledy a písničky, letos jsme připravili pohádku se zimní tematikou. Netušili jsme ale, že to bude se vším všudy. V okamžiku, kdy jsme pohádku o Marušce, co musela donést zlé maceše a své sestře v tuhé zimě fialky či jahody, začalo skutečně sněžit a pršet,” říká režisérka představení Dana Pomahačová.

Diváci se však mohli zahřát svařeným vínem a nebo ochutnat něco z napečených dobrot od členek souboru.

„V letošním roce jsme hráli jak pohádku Jana Drdy Hrátky s čertem, tak tu O Sněhurce a sedmi trpaslících. Poslední naší hrou v letošním roce byla pohádka O dvanácti měsíčcích, kterou jsme si vybrali již v létě a na které jsme začali pracovat na začátku listopadu,” dodala režisérka.

Nýrští ochotníci se specializují především na pohádky a hrají nejen v lesním divadle v Nýrsku, kde mají hlavní zázemí pro svoji činnost.

Lesní divadlo Nýrsko začalo opět plnit svůj účel před několika lety. Již v letech 2008-2009 zde byla odehrána více než desítka představení hostujích ochotnických souborů ze širokého okolí, a tak nebylo daleko k tomu pokusit se obnovit slavnou divadelní tradici i v Nýrsku. Dne 15.10.2009 byl založen při Lesním divadle Nýrsko, divadelní spolek. Zakládající členové souboru jednomyslně přijali název „Divadelní spolek Lesní divadlo Nýrsko”. Spolek v současné chvíli čítá 27 členů. Role vedoucí a režie spolku se ujala Bohunka Mejcharová. Spolek se poprvé představil veřejnosti v roce 2010 představením Dalskabáty hříšná ves, aneb zapomenutý čert. Od té doby těší své diváky každým svým představením a nejinak tomu bylo o uplynulém víkendu. Pohádka O dvanácti měsíčcích se ochotníkům vydařila.

„Jezdíme sem pravidelně, protože ochotníky máme rádi a tady v Nýrsku je vždycky postaráno o dobrou náladu,” řekla Deníku návštěvnice představení Marcela Kollerová z Nepomuku.